Eczacılık Fakültesi (Türkçe)

AnasayfaAkademikFakültelerEczacılık Fakültesi (Türkçe)

 

 • Misyon

Mesleki etik değerlere sahip, gelişime açık, yaşam boyu öğrenme alışkanlığı edinmiş, toplum sağlığını ön planda tutan, girişimci eğitim için gereken kuvvetli akademik temellere sahip ve ülke kalkınmasına katkı yapan nitelikli Eczacılar yetiştirmektir.

 • Vizyon

Alanı ile ilgili özgün çalışmalar yapan, ulusal ve ulusla­rarası çevrelerde tanınan, toplum sağlığı ile ilgili plan ve politikalar oluşturulmasında danışılan, Türkiye’deki gelişime açık, öncü Ankara Medipol Üniversiteli olmanın gururunu taşıyan, lider bir fakülte olmaktır.

 • Akademik Kadro

Geleceğin bilim insanlarını yetiştiren akademisyen kadromuz; farklı eğitim ekollerini benimsemiş, ulusal ve uluslararası başarılara sahip, dinamik akademisyenlerden  oluşmaktadır.

 • Hazırlık Programı

Eczacılık Fakültemiz Türkçe ve %100 İngilizce Program olmak üzere iki ayrı programda lisans eğitimi vermektedir. İngilizce programa kayıt yaptıran öğrencilerimiz için bir yıl zorunlu Hazırlık eğitimi Yabancı Diller Yüksekokulu tarafından verilmektedir. Türkçe bölümlere kayıt olan öğrencilerimiz de isteğe bağlı olarak hazırlık eğitiminden yararlanabilmektedir.

 • Derslikler

Eczacılık Fakültesi teorik dersleri modern ve alt yapısı uygun dersliklerde yapılmaktadır. Dersliklerimizde günümüz teknolojisine uygun olarak akıllı tahtalar, projeksiyon cihazları ve internet altyapısı  bulunmaktadır.

 • Laboratuvarlar

Eczacılık Fakültesi Uygulama dersleri, Eczacılık Fakültesi öğrenci derslerine ayrı ayrı tahsis edilmiş olan Temel Eczacılık Bilimleri, Eczacılık Meslek Bilimleri ve Eczacılık Teknolojisi Bölümleri laboratuvarlarında yürütülmektedir. Laboratuvar sarf, kimyasal, cihaz alt yapıları, öğrencilerin ayrı ayrı çalışabileceği banko yerleri çağdaş ve güncel aynı zamanda Çekirdek Eğitim Programı çıktıları göz önüne alarak sunulmaktadır.

 • Bilgisayar Laboratuvarları

Fakültemiz öğrencileri üniversitemiz bünyesinde yer alan yeterli sayıya sahip bilgisayar laboratuvarlarından faydalanmaktadır.

 • Seminer Salonları

Fakültemizde bilimsel seminerler, öğrenci sempozyum ve seminerleri, bilimsel toplantılar ve kulüp etkinlikleri toplantı ve seminer salonlarımızda yapılmaktadır.

 • Kütüphane

Fakültemiz öğrencileri Üniversitemiz bünyesinde Merkez ve Anafartalar kampüsünde yer alan kütüphane ve çalışma alanlarından faydalanmaktadır.

 • Sosyal ve Sportif Etkinlikler ile Kulüp ve Toplulukları

Öğrencilerimiz Ankara Medipol Üniversitesi Sağlık Kültür ve Spor Dairesi Başkanlığı’nın öğrencilere yönelik verdiği sosyal, spor kültürel, danışma ve rehberlik faaliyetlerinden yararlanabilmektedir. Fakültemizde çeşitli öğrenci kulüpleri kurulabilmekte ve öğrencilerimiz Üniversitemiz desteğiyle kulüp etkinliklerinde bulunmaktadırlar.

 • Kafeterya ve Yemekhane Olanakları

Ankara Medipol Üniversitesi Sağlık Kültür ve Spor Dairesi Başkanlığı beslenme birimi üniversitemizin tüm öğrencileri için öğle yemeği verilmesini organize etmektedir. Fakültemiz öğrencileri Merkez ve Anafartalar Kampüslerinde yer alan yemekhanelerden faydalanmaktadır. Okulumuzun yemekhane hizmetinden yararlanmak isteyen öğrenci grubunun özelliklerini dikkate alarak enerji ihtiyaçlarını karşılayan yeterli ve dengeli beslenme ilkelerine uygun ve mevsim özelliklerine göre günlük menüler oluşturulmaktadır.

 • Erasmus

Fakültemizin Avrupa Birliği Erasmus+ öğrenci değişim programı çerçevesinde çeşitli üniversitelerle karşılıklı anlaşmaları bulunmaktadır. Öğrencilerimizin değişik kültürlerle tanışması ve eğitimlerinin bir bölümünü yurt dışı Eczacılık Fakültelerinde almaları için Üniversitemiz ve Fakültemiz Erasmus Koordinatörlüklerinde desteklenmektedir.

 • Çift Ana Dal, Yan Dal

Fakültemiz öğrencileri birçok farklı program tarafından kontenjan sunulan çift ana dal ve yan dal programlarına başvuru yapabilmekte ve değişik programlarda da aynı anda eğitim alabilme imkanına sahip olabilmektedir.

 

Bilgi ve İletişim : [email protected]

Akademik Takvim

AKADEMİK

TAKVİM

Ulaşım ve İletişim

ULAŞIM

İLETİŞİM

PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com