Güzel Sanatlar Tasarım ve Mimarlık Fakültesi

AnasayfaAkademikFakültelerGüzel Sanatlar Tasarım ve Mimarlık Fakültesi

Güzel Sanatlar Tasarım ve Mimarlık Fakültesi

Misyon
Bilim ve teknolojiyi kulla­nan, araştıran, , mesleki bilgi ve beceriye sahip, öğrenme odaklı çalışma alışkanlığı kazanmış,  evrilen tasarım eğitimi modellerine, değişen rollere ve gelişen teknolojilere  göre özgün, iddialı görüşler sunan bilgili, işbirliği ve ekip çalışması yapabilen, etik,  yetenekli ve insani değerlerle donanmış, interdisipliner ve transdisipliner çalışabilen TASARIMCILAR, SANATÇILAR yetiştirmektir.

Vizyon
Çağın gerektirdiği tüm teknik donanımları kullanabilen, ulusal ve uluslararası çeşitli yarışmalarda kendini gösterebilen, tasarla-yap projeleri ve alanı ile ilgili özgün çalışmalar yapan, ulusal ve ulusla­rarası çevrelerde tanınan öncü, danışılan, Ankara Medipol Üniversiteli olmanın gururunu taşıyan, lider bir fakülte olmaktır.

Akademik Kadro
Geleceğin tasarımcıları, sanatçıları ve bilim  insanlarını yetiştiren alanında en donanımlı akademisyen kadromuz; farklı eğitim ekollerini benimsemiş, ulusal ve uluslararası başarılara sahip öğretim elemanlarından oluşmaktadır.

 

Fakülte İmkânları

Derslik İmkanları: Dersliklerimizde günümüz teknolojisine uygun olarak akıllı tahta ve projeksiyon cihazları bulunmaktadır.

Laboratuvarlar: Öğrencilerimizin eğitimleri sırasında gereken el becerileri ve yetkinlikleri kazanmalarını sağlamak amacıyla tasarım laboratuvarımız ve maketlerimiz bulunmaktadır.

Her biri tüm öğrencilerimizin rahatlıkla pratik yapabilecekleri büyüklükte, birbirlerinden ayrı alanlarda kurulu, ülkemiz standartlarının üzerinde olan bu üniteler sayesinde pek çok uygulamaları yapılabileceklerdir.

Ayrıca Endüstriyel mutfak ve servis alanları ile öğrencilerimiz Türk ve Dünya Mutfaklarına ait uygulamaları deneyimleyeceklerdir.

Bilgisayar Laboratuvarları: 60 bilgisayardan oluşan bilgisayar laboratuvarı bulunmaktadır.

Seminer salonları: Bir adet toplantı ve seminer salonu mevcuttur.

Kütüphane: Ankara Medipol Üniversitesi Merkez Kütüphanesinden yararlanılmaktadır.

Sosyal ve sportif etkinlikler ile kulüp ve toplulukları: Öğrencilerimiz Ankara Medipol Üniversitesi Sağlık Kültür ve Spor Dairesi Başkanlığı’nın öğrencilere yönelik verdiği sosyal, spor kültürel, danışma ve rehberlik faaliyetlerinden yararlanabilmektedir.

Kafeterya ve yemekhane olanakları: Ankara Medipol Üniversitesi Sağlık Kültür ve Spor Dairesi Başkanlığı beslenme birimi üniversitemizin tüm öğrencileri için öğle yemeği verilmesini  organize etmektedir. Okulumuzun yemekhane hizmetinden yararlanmak isteyen öğrenci grubunun özelliklerini dikkate alarak enerji ihtiyaçlarını karşılayan yeterli ve dengeli beslenme ilkelerine uygun ve mevsim özelliklerine göre günlük menüler oluşturulmaktadır.

 

Erasmus
Bölümümüzün Avrupa Birliği Socrates/Erasmus öğrenci değişim programları çerçevesinde çeşitli üniversitelerle karşılıklı anlaşma çalışmaları devam etmektedir. Öğrencilerimizin değişik kültürlerle tanışması desteklenmektedir.

Akademik Takvim

AKADEMİK

TAKVİM

Ulaşım ve İletişim

ULAŞIM

İLETİŞİM

PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com