Tıp Fakültesi (İngilizce)

AnasayfaAkademikFakültelerTıp FakültesiTıp Fakültesi (İngilizce)

Tıp Fakültesi (İngilizce) Program


Misyon
Sağlık alanında disiplinler arası iş birliği ve ekip çalışması yapabilen, toplumun sağlığını ve yaşam kalitesini yükseltebilmek amacıyla bilim ve teknolojiyi kullanan, araştıran, etik ve insani değerlere saygılı, eleştirel muhakeme yapabilen, bağımsız düşünebilme kapasitesi olan, mesleki bilgi ve beceriye sahip, öğrenme odaklı çalışma alışkanlığı kazanmış, bilgili, yetenekli, güvenilir, temel tıp ve klinik bilimler alanlarında bilimsel çalışmalar yapabilen HEKİMLER yetiştirmektir.

Vizyon
Alanı ile ilgili ulusal ve uluslararası özgün çalışmalar yapan, ulusal ve uluslararası çevrelerde tanınan, toplum sağlığı ile ilgili plan ve politikalar oluşturulurken danışılan, etkin ve yetkin olan, Ankara Medipol Üniversitesi’nin bir parçası olmanın gururunu taşıyan lider bir fakülte olmaktır.

Akademik Kadro
Geleceğin hekimlerini  ve  bilim  insanlarını yetiştiren akademisyen kadromuz; farklı eğitim ekollerini benimsemiş, ulusal ve uluslararası başarılara sahip öğretim elemanlarından oluşmaktadır.

Hazırlık Programı
Fakültemizde, eğitim dili %100 İngilizce olup, hazırlık sınıfı zorunlu tutuluyor. Öğrencilerin eğitim dili İngilizce olan mesleki dersleri başarabilmeleri için yabancı dil yeterlilik sınavını geçmeleri ya da hazırlık sınıfı eğitimlerini başarıyla tamamlamaları gerekmektedir.

 

Fakülte İmkânları

Derslik İmkanları: Dersliklerimiz günümüz teknolojisine uygun olarak akıllı sistemlerle donatılmıştır.

Tıp Fakültesi Laboratuvarları: Her biri tüm öğrencilerin rahatlıkla çalışabileceği büyüklükte, birbirinden ayrı alanlarda kurulu bu laboratuvarlar, ülkemiz standartlarının üzerinde donanımları sayesinde birçok klinik ve preklinik uygulamanın yapılması için son derece uygundur. Fakültemizde, tıbbi biyoloji, anatomi, histolojiembriyoloji, fizyoloji, tıbbi biyokimya, tıbbi mikrobiyoloji-parazitoloji, tıbbi genetik, tıbbi patoloji, tıbbi beceri laboratuvarları ve multidisipliner laboratuvarlar bulunmaktadır. Ayrıca, araştırma laboratuvarlarıyla da geleceğin bilim adamı olacak öğrencilerimize araştırma yapabilme olanağı sunulmaktadır.

Bilgisayar Laboratuvarları: 60 bilgisayardan oluşan bilgisayar laboratuvarı bulunmaktadır.

Seminer salonları: Bir adet toplantı ve seminer salonu mevcuttur.

Kütüphane: Ankara Medipol Üniversitesi Merkez Kütüphanesinden yararlanılmaktadır.

Sosyal ve sportif etkinlikler ile kulüp ve toplulukları: Öğrencilerimiz Ankara Medipol Üniversitesi Sağlık Kültür ve Spor Dairesi Başkanlığı’nın öğrencilere yönelik verdiği sosyal, spor kültürel, danışma ve rehberlik faaliyetlerinden yararlanabilmektedir.

Kafeterya ve yemekhane olanakları: Ankara Medipol Üniversitesi Sağlık Kültür ve Spor Dairesi Başkanlığı beslenme birimi üniversitemizin tüm öğrencileri için öğle yemeği verilmesini  organize etmektedir. Okulumuzun yemekhane hizmetinden yararlanmak isteyen öğrenci grubunun özelliklerini dikkate alarak enerji ihtiyaçlarını karşılayan yeterli ve dengeli beslenme ilkelerine uygun ve mevsim özelliklerine göre günlük menüler oluşturulmaktadır.

 

Erasmus
Bölümümüzün Avrupa Birliği Socrates/Erasmus öğrenci değişim programları çerçevesinde çeşitli üniversitelerle karşılıklı anlaşma çalışmaları devam etmektedir. Öğrencilerimizin değişik kültürlerle tanışması desteklenmektedir.

PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com