İç Mekan Tasarımı

Kişisel zevklere göre mekanların tasarlanması anlamına gelen dekorasyon terimi ile karıştırılmaması gereken “iç mekan tasarımı” her detayın teknik olarak hesaplanması gerektiği bir süreç tasarımıdır.

Dolayısıyla program mezunları; İç mekan tasarımı süreci içerisinde sanatsal süreci ve teknolojiyi çok iyi yönetebiliyor olmanın ötesinde tüm sıhhi tesisat, elektrik ve buna bağlı sistemlerin nasıl tasarlanması gerektiğini, malzeme ve malzeme ile uyumlu uygulama seçimini, iç mekanın dış mekan ile nasıl bir bağ kuracağı gibi teknik konularla da ilgili eğitim almış donanımlı kişilerdir.

Kalite ve rekabetin oldukça yoğun yaşandığı, tüketici ihtiyaçlarının değiştiği günümüzde İç Mekan Tasarımı Programı olarak amacımız, iç mekan tasarımı alanında istihdam edilecek bireylere kazandırılacak mesleki yeterlilikler ile İşletme ve bürolarda hali hazırda ciddi bir eksiklik olan kalifiye tasarımcı iş gücüne katkı sağlayabilmektir. Bu durum göz önünde bulundurulduğu zaman programdan mezun olan öğrenciler istihdam sorunu yaşamadan; iç mimarlık ofislerinde, mobilya fabrikalarının tasarım bölümlerinde, restorasyon firmalarında proje elemanı olarak, mimarlık ve mühendislik bürolarında çizim elemanı veya tasarımcı olarak, maket yapım bürolarında teknik eleman görevleriyle çalışabilirler. Buna ek olarak Dikey Geçiş Sınavında başarılı olan mezun öğrenciler üniversitelerin 4 yıllık eğitim veren Mimarlık, İç Mimarlık, İç Mekan ve Çevre Tasarımı, El Sanatları Tasarımı ve Üretimi, Geleneksel Türk El Sanatları, bölümlerine dikey geçiş yapabilmektedirler.

Akademik Takvim

AKADEMİK

TAKVİM

Ulaşım ve İletişim

ULAŞIM

İLETİŞİM

PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com