BioPro Teknik Bakım Yönetim Sistemi

BioPro Teknik Bakım Yönetim Sistemi ile süreçlerimiz artık daha kolay

Hastanemizde ve Üniversitemizdeki tüm envanter bilgilerinin kontrolünü sağlayarak, arıza ve iş taleplerimizi kolayca yönetebileceğimiz yeni bir sistemi süreçlerimize dahil ettik.

Bu yeni sistemle Biyomedikal, Bilgi İşlem, Destek Hizmetleri ve Teknik Hizmetler departmanlarımızın performanslarını artırarak iş süreçlerimizde hepimize kolaylık sağlamış olacağız.

BioPro Teknik Bakım Yönetim Sistemi Nedir?

Biyomedikal, bilgi işlem, destek hizmetleri ve teknik hizmetler departmanlarının tüm süreçlerini destekleyerek maliyetlerini düşüren, yönetimsel denetleme raporlarını sunan, performans, verimlilik ve yeni cihaz alımı, personel gerekliliği gibi alınacak stratejik kararlara destek veren bir sistemdir.

BioPro Teknik Bakım Yönetim Sisteminin Avantajları Nelerdir?

  • Arıza, bakım, kalibrasyon gibi işlerin maliyetlerinin izlenmesini ve buna yönelik bütçenin ayarlanmasını sağlar.

  • Aynı envanterin sisteme birden fazla girilmesini önleyerek envanter, iş ve kaynakların performansını artırır.

  • Envanter hakkında (kullanma kılavuzu, cihaz teknik özellikleri vb.) bilgiye ulaşımı kolaylaştırır.

  • Tanımlanan prosedürler doğrultusunda işlerin daha kontrollü yapılmasını sağlar.

  • Envanter bakım süreçleriyle ilgili analizlere ulaşımı sağlayarak optimizasyona yardımcı olur.

  • Envanterlerin bakım ve kalibrasyon dönemlerinin takibini kolaylaştırarak cihazların daha uzun ömürlü olmasını sağlar.

  • Mobil özelliğinde bulunan barkod okuma sistemi ile cihaz bilgisine kolay ulaşım sağlar. 

  • Bildirilen taleplerin durumu hakkında doğru bilgi vererek iletişimde zaman tasarrufu sağlar.

  • Kullanıcı dostu ekran özelliği sayesinde aynı anda birden çok ekranda çalışma imkanı vererek işlerin daha hızlı yapılmasına yardımcı olur.

BioPro Teknik Bakım Yönetim Sisteminin Özellikleri

Envanter Yönetimi
Envanter yönetim sistemi cihazların giriş, çıkış, bakım, arıza ve kalibrasyonları hakkında bütün bilgilere ulaşılmasını, kullanılamaz duruma gelen cihazların sistemden çıkarılmasını sağlar.

İş Emri Yönetimi
İş emri yönetimi, iş süreçlerinin başlangıcından bitimine kadar kontrol altında tutulmasına yardımcı olur. 

Malzeme Yönetimi
Stok planlamasının daha verimli yapılmasını sağlar.

Sözleşme Yönetimi
Sözleşme ve sözleşmeli cihazların kolay takip edilebilmesini sağlayarak sözleşme süresi dolan cihazlar hakkında uyarı verir.

Analiz
Görsel ve kolay anlaşılır grafiklerle sistemin güncel durumu hakkında detaylı bilgiler verir.

Kalibrasyon Yönetimi
Kalibrasyon işlemlerinin takip ve kontrolünü sağlayarak ihmalden veya hatalardan kaynaklı zararların önlenmesine yardımcı olur.

Raporlar
Sistemdeki performans ve envanter gibi temel bilgilerin sistem dışındaki kişilere sunulabilecek şekilde çeşitli formatlarda veya kağıt çıktısı olarak alınmasını sağlar.

İş Akış Motoru 
Arıza, bakım ve kalibrasyon süreçlerinin hangi aşamada olduğunun takibini kolaylaştırır. 

ECRI Entegrasyonu
Sağlık alanında kullanılan tıbbi cihazlar hakkında uyarıların takip edilmesini sağlar.

Mobil
Çevrimdışı çalışabilen mobil özelliği kullanıcıların kendilerine atanan iş emirlerini görmelerini sağlar. Ayrıca barkod ve RFID etiket okuma özellikleri ile cihazların kolaylıkla incelenmesine ve iş emirlerinin eklenmesine yardımcı olur. 

BioPro Teknik Bakım Yönetim Sistemine Nasıl Erişilir?

BioPro Teknik Bakım ve Yönetim Sistemine, masaüstünde bulunan BioPro kısayolu ile veya teknikbakim.ankaramedipol.edu.tr adresinden erişilebilirsiniz. Gelen ekrana kullanıcı adı ve şifre bilgilerinizi yazdıktan sonra sisteme giriş sağlayarak envanter yönetimi veya iş yönetimi menüleri üzerinden işlemlerinizi yapabilirsiniz. 

İş Yönetimi Menüsü

BioPro TeknikBakım Yönetim Sistemine giriş yaptıktan sonra ekranın sol tarafında bulunan menülerden İş İsteği Yönetimi otomatik olarak açılmaktadır. İş İsteği Yönetim menüsü arama kriterleri, ana veri listesi ve detay olarak üç kısımdan oluşmaktadır. Arama kriterlerine yazılan envanterler ana veri listesinde görüntülenir ve detay kısmında her envanter hakkında detaylı bilgiler size gösterilir. Ana veri kısmında listelenen kayıtları tek tıkla excele aktarabilir, henüz iş emrine dönüştürülmemiş talebinizi silebilir veya iş isteği oluşturabilirsiniz. Detay alanında ise iş emirlerini görüntüleyerek emirlerde kullanılan malzemeler hakkında arıza, bakım vb. bilgilere erişebilirsiniz.

İş İsteği Oluşturma: İş İsteği Yönetim menüsünün ana veri listeleme alanında bulunan İş İsteği Oluştur butonuna tıkladıktan sonra açılan alana sizden istenilen (tesis, sorumlu bölüm, açıklama, dahili) bilgileri yazarak iş talebinizi oluşturabilirsiniz. Ana veri listesi ve detay kısmından iş talebinizi kolaylıkla takip ederek tüm süreçler hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. İş İsteği Oluştur butonu üzerinden bir cihaz seçerek çalışıyor/kullanılamıyor bilgisi ile doğrudan ilgili birime talepte bulunabilirsiniz.

Envanter Yönetimi Menüsü

BioPro EnvanterBakım Yönetim Sistemi ekranının sol tarafında bulunan Envanter Yönetimine tıkladığınızda alt sekmede açılan cihaz bilgisi üzerinden hastanemizdeki cihaz verilerine ulaşabilirsiniz.

Cihaz Bilgisi: Arama kriterlerine istenilen bilgileri yazdıktan sonra filtrelenen cihazlar üzerinden seçtiğiniz cihazla ilgili iş isteği oluşturabilirsiniz. Ayrıca seçilen cihazın detay bilgilerine ulaşarak bakım, kalibrasyon gibi süreçleri de görüntüleyebilirsiniz. İş emri dosyaları ve model dosyaları ile de cihaza ait işlem geçmişi, kullanım kılavuzu ve video gibi dokümanlara erişebilirsiniz.

BioPro Nasıl Kullanılır Anlatım Videoları

Aşağıdaki linklere tıklayarak kısa anlatım videolarını izleyebilirsiniz. 

Kullanım Kılavuzu (PDF)

Aşağıdaki linke tıklayarak kullanım kılavuzunu okuyabilir, bilgisayarınıza indirebilir, çıktısını alabilirsiniz.

Destek

Herhangi bir işlemde sorun yaşamanız halinde [email protected] mail adresinden destek alabilirsiniz. Karşılaştığınız durumu detaylı bir şekilde anlatmanız size daha hızlı yardımcı olunmasını sağlayacaktır.

PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com