Eczacılık Fakültesi

AnasayfaAkademikFakültelerEczacılık Fakültesi

Eczacılık Fakültesi


Dekanın Mesajı

Sevgili Öğrencilerimiz,

Ankara Medipol Üniversitesi genç ve hızlı büyüyen bir üniversite olarak 2018 yılında eğitim-öğretim hayatına başlamıştır. Ankara’nın merkezinde tarihi güzel binalar ve geniş kampüs alanı, Anafartalar kampüsünde modern ve yenilikçi eğitim-öğretim binası ile hızlı gelişen genç ve dinamik bir üniversiteyiz. Üniversitemizde eğitim, standart bir diploma programının ötesinde, kariyer planlamasını önceliğe alan, öğrencileri bilimsel araştırmalara yönelten, bilim insanı olmak isteyen öğrencilere gerekli alt yapıyı sunan, sadece bilim insanı yetiştirmek değil; mezuniyet sonrası çalışılan her alana yenilik, katkı ve bilimsellik getirebilecek niteliklere sahip bir sistemdir. Öğrencilerimizi günümüzün değişen ve gelişen mezuniyet sonrası alanları için girişimci niteliklere sahip olarak donatıp, aldığı eğitimi uluslararası alanlara uyarlayabilen Medeniyet Estetiği programı bilinciyle yetiştirmeye çalışıyoruz.

Eczacılık mesleğinin geçmişi insanlık tarihine dayanmaktadır. Bilim ve teknoloji alanındaki ilerlemelerle sürekli gelişim içinde olan, ilaç ve sağlık endüstrisinde önemi her geçen gün artan bir meslektir. Bunun bilinciyle Eczacılık Fakültemiz 2019 yılından itibaren üniversitemiz ve fakültemiz misyonu ve vizyonuna uygun şekilde çağdaş, yenilikçi, girişimci, mesleki etik değerlere sahip, yaşam boyu öğrenme alışkanlığı edinmiş, toplum sağlığını ön planda tutan, eğitim için gereken kuvvetli akademik temellere sahip ve ülke kalkınmasına katkı yapan nitelikli eczacılar yetiştirme amacıyla eğitim vermektedir. Dinamik, vizyoner ve çok yönlü akademik personelimiz ile öğrencilerimize şu an ve gelecekte ihtiyaç duyabileceği, Çekirdek Eğitim Programına ve Eczacılık Akreditasyonuna tam uyumlu eğitim programı vermeyi amaçlıyoruz. Üniversite hayatının, bu öğrencilik yıllarının önemini ve güzelliğini iyi biliyoruz. Bu nedenle akademik eğitimin yanı sıra öğrencilerimize hem meslek hayatına hazırlayacak hem de sosyal ve kültürel vizyonlarını geliştirecek etkinlikler düzenliyoruz. Sosyal seçmeli dersler, sportif faaliyetler, öğrenci kulüpleri, sosyal sorumluluk projeleri, geziler ile öğrencilerimizin hayatlarının her noktasına katkı sağlıyoruz. Erasmus+ programı ile öğrencilerimizi değişim programları ile farklı kültürlerle tanıştırıyoruz. Başarılı ve istekli öğrencilerimizi yan dal ve çift ana dal programlarını destekliyoruz.

Öğrencilerimiz, akademik ve idari personelimiz ile birlikte aynı hızla ve heyecanla hedeflerimizin ötesine ulaşmayı başarabileceğimizin inancındayız.

Sevgilerimle,

Prof. Dr. Hakan BOYUNAĞA

Eczacılık Fakültesi Dekan V.

Fakültemizde 2 program vardır;

Türkçe Program
İngilizce Program

Akademik Takvim

AKADEMİK

TAKVİM

Ulaşım ve İletişim

ULAŞIM

İLETİŞİM

PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com