Eczacılık Fakültesi (Türkçe)

AnasayfaAkademikFakültelerEczacılık FakültesiEczacılık Fakültesi (Türkçe)

Eczacılık Fakültesi (Türkçe) Program

Misyon
Mesleki etik değerlere sahip, gelişime açık, yaşam boyu öğrenme alışkanlığı edinmiş, toplum sağlığını ön planda tutan, eğitim için gereken kuvvetli akademik temellere sahip ve ülke kalkınmasına katkı yapan nitelikli Eczacılar yetiştirmektir.

Vizyon
Alanı ile ilgili özgün çalışmalar yapan, ulusal ve ulusla­rarası çevrelerde tanınan, toplum sağlığı ile ilgili plan ve politikalar oluşturulmasında danışılan, Türkiye’deki
gelişime açık, öncü   Ankara Medipol Üniversiteli olmanın gururunu taşıyan, lider bir fakülte olmaktır.

Akademik Kadro
Geleceğin bilim insanlarını yetiştiren akademisyen kadromuz; farklı eğitim ekollerini benimsemiş, ulusal ve uluslararası başarılara sahip, dinamik akademisyenlerden  oluşmaktadır.

Hazırlık Programı
Üniversitemizde eğitim dili İngilizce olan tüm bölümler için bir yıl İngilizce Hazırlık eğitimi zorunlu olarak Dil Okulu tarafından verilmektedir. Türkçe bölümlere kayıt olan öğrencilerimiz de isteğe bağlı olarak hazırlık eğitiminden yararlanabilmektedir.

 

Fakülte İmkânları

Derslik ve Laboratuvar İmkanları: Dersliklerimizde günümüz teknolojisine uygun olarak akıllı tahta ve projeksiyon cihazları bulunmaktadır.

Laboratuvarları: Üniversitemiz uygulama ve öğrenciler sanal gerçeklik teknolojisi ile oluşturulan 3 boyutlu simülasyon eczanesinde eczane deneyimini interaktif bir şekilde yaşayan uygulamalarıyla eczaneye gelen tüm hastalara yönelik ilaç danışmanlığını pratiğe uyarlama fırsatı da sağlamaktadır. Hasta karşılama, reçete okuma, ilaç sunumu ve hasta bilgilendirme gibi eczanede yapılan uygulamalar öğrencilere gerçekçi bir şekilde gösterilerek öğretilmektedir.

Uygulama Laboratuvarları: Aynı zamanda öğrencilerin mesleki derslerinde kullandıkları Analitik Kimya, Biyokimya, Farmasötik (mikrobiyoloji, teknoloji vb. Laboratuvarları da bulunmaktadır.

Bilgisayar Laboratuvarları: 60 bilgisayardan oluşan bilgisayar laboratuvarı bulunmaktadır.

Seminer salonları: Bir adet toplantı ve seminer salonları mevcuttur.

Kütüphane: Ankara Medipol Üniversitesi Merkez Kütüphanesinden yararlanılmaktadır.

Sosyal ve sportif etkinlikler ile kulüp ve toplulukları: Öğrencilerimiz Ankara Medipol Üniversitesi Sağlık Kültür ve Spor Dairesi Başkanlığı’nın öğrencilere yönelik verdiği sosyal, spor kültürel, danışma ve rehberlik faaliyetlerinden yararlanabilmektedir.

Kafeterya ve yemekhane olanakları: Ankara Medipol Üniversitesi Sağlık Kültür ve Spor Dairesi Başkanlığı beslenme birimi üniversitemizin tüm öğrencileri için öğle yemeği verilmesini  organize etmektedir. Okulumuzun yemekhane hizmetinden yararlanmak isteyen öğrenci grubunun özelliklerini dikkate alarak enerji ihtiyaçlarını karşılayan yeterli ve dengeli beslenme ilkelerine uygun ve mevsim özelliklerine göre günlük menüler oluşturulmaktadır.

 

Erasmus
Bölümümüzün Avrupa Birliği Socrates/Erasmus öğrenci değişim programları çerçevesinde çeşitli üniversitelerle karşılıklı anlaşma çalışmaları devam etmektedir. Öğrencilerimizin değişik kültürlerle tanışması desteklenmektedir. Ayrıca üniversitemizde başarılı gençlerimizin yararlanabileceği kurum içi çift anadal, yandal ve yatay geçiş programlarımız da mevcuttur.

Akademik Takvim

AKADEMİK

TAKVİM

Ulaşım ve İletişim

ULAŞIM

İLETİŞİM

Duyurular

Copyright 2018 © Ankara Medipol Üniversitesi | Bilgi Teknolojileri Daire Başkanlığı