Elektrik-Elektronik Mühendisliği (İngilizce)

AnasayfaAkademikFakültelerMühendislik ve Doğa Bilimleri FakültesiElektrik-Elektronik Mühendisliği (İngilizce)

Elektrik-Elektronik mühendisliği küresel bir meslek dalıdır. Bu alandan mezun olan bir öğrenci dünyanın her yerinde bu alanda çalışabilir ve birçok değişik meslek dallarına bu alandan geçiş yapabilir. Elektrik-Elektronik mühendisliğinden mezun olan bir öğrenci çok fazla iş alanında çalışma şansına sahiptir. Bu çalışma alanlarından bazıları şunlardır: analog ve sayısal donanım tasarımı, enerji dağıtım ve güç sistemleri, biyomedikal mühendisliği, kontrol mühendisliği, robotik mühendisliği, mekatronik mühendisliği, haberleşme mühendisliği, sinyal işleme, gömülü sistemler, bilgisayar yazılımı geliştirme, şebeke mühendisliği, v.b. Bölümümüz ingilizce eğitim vermektedir ve uluslararası bir eğitim müfredatına sahiptir.

Elektrik-Elektronik mühendisi savunma sanayi firmalarında, haberleşme sektöründen faliyet gösteren ulusal ve uluslararası firmalarda, çok değişik alanlarda faaliyet gösteren firmaların araştırma ve geliştirme bölümlerinde, sağlık sektöründe elektronik tıp cihazları alanında faaliyet gösteren firmalarda, bankaların ve kurumların bilgi işlem merkezlerinde, devlet kurumlarına uzman yardımcısı, uzman pozisyonlarında, askeri birimlerde, üniversitelerde, çalışabilmektedirler.

Elektrik-Elektronik mühendisliği çağın ve geleceğin mesleğidir ve popülaritesi hiçbir zaman azalmayacak olan bir meslek dalıdır. Teknolojinin hızla ileriediği bir zamanda Elektrik-Elektronik mühendisliğine olan ilginin her zaman üst düzeyde kalacağı aşikâr bir gerçektir. Üniversitemiz Elektrik-Elektronik mühendisliği müfredatı uygulama ağırlıklı olarak hazırlanmıştır ve öğrencilerin girişimcilik yönlerini tetiklemeye yönelik yenilikler içermektedir. Bölümümüz teknoloji transfer ofisi ile yakın ilişki içerisinde olup öğrencilerin yenilik içeren proje çalışmalarını girişimcilik programları kapsamında desteklemekte ve klasik eğitim anlayışının dışına çıkmaktadır.

Akademik Takvim

AKADEMİK

TAKVİM

Ulaşım ve İletişim

ULAŞIM

İLETİŞİM

PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com