Diş Hekimliği Fakültesi

AnasayfaAkademikFakültelerDiş Hekimliği Fakültesi

Sevgili Diş Hekimliği Öğrencileri,

Ankara Medipol Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’ne hoş geldiniz.

Diş hekimliği, hem genel sağlığın temini ve korunmasında hem de hastaya optimum çene yüz fonksiyon ve estetiğin kazandırılmasında saygın bir meslektir. Fakültemiz 2020-2021 akademik yılında Türkçe ve İngilizce Diş Hekimliği Programı ile kendi alanında son derece yetkin, tecrübeli, dinamik, ulusal ve uluslararası platformda vizyon sahibi öğretim üyesi kadrosu ile eğitim-öğretime başlamıştır. Hedefimiz klasik eğitim modellerinin dışına çıkarak Öğrencilerimizi çağdaş ve ileri teknolojiyi kullanabilen, yenilikleri takip edebilen, hekimlik nosyonunu benimsemiş, güçlü, donanımlı birer diş hekimi olarak mezun edebilmektir.

5 yıllık diş hekimliği eğitim programımızın ilk iki yılında Öğrencilerimiz, liyakat sahibi hekim olmanın alt yapısını oluşturmak adına Temel Tıp Bilimleri derslerini Tıp Fakültesi Öğrencileri ile alma avantajına sahip olacaklardır. Bunun yanı sıra değerli meslektaş adaylarımızın, Ankara Medipol Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Hastanesi ve Kliniklerinde eğitime başlamaları ile akademik kadromuz sorumluluğunda interaktif bir şekilde klinik çalışmalara gözlemci olarak katılmaları sağlanacaktır. Akademisyen olarak önemsediğimiz bir diğer husus ise; klinik uygulama eğitimlerimizin 3. Sınıfın ikinci yarıyılında başlayıp eğitim programımızın son üç yılında yoğun olarak birebir öğretim kadromuzun gözetiminde sürdürülmesidir.

Ankara Medipol Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi akademik kadrosu olarak sahip olduğumuz deneyim, bilimsel alt yapı ve fiziksel olanakları, kompakt ve efektif eğitim sistemimizle; teorik ve pratik açıdan mesleklerindeki yeniliklere hâkim, etik kurallara ve mesleki ilkelere bağlı, insana değer veren, tüm canlılara saygı duyan, mesleğini seven, sosyal ve mesleki hayatında empati kurabilen, bilgiye erişmeyi ve öğrenmeyi bilen, özgüveni yüksek, başarılı diş hekimleri yetiştireceğimize inanmaktayız.

Sevgilerimle,

Prof. Dr. Hakan Alpay KARASU

Ankara Medipol Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı

Misyon
Ankara Medipol Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi; topluma kaliteli ve etkin bir hizmet verebilmek için son derece yetkin, sorumluluk alabilen, rekabete açık, ilkeli, diş hekimliği klinik uygulamaları ve teorik bilgisi açısından donanımlı ve meslek hayatı boyunca hastalarını kanıta dayalı bilgi tabanlı tedavi edebilecek diş hekimleri yetiştirmek amacıyla hizmet vermektedir.

Vizyon
Diş hekimliği alanında uluslararası standartlarda geçerli nitelikli eğitim veren, değişime ve gelişime açık, özgün akademik çalışmalar yapan ve bu konuda tüm öğretim kadrosu ve öğrencilerinin sürekli gelişimine fırsat sunan, dijital dönüşüme yön vererek, hasta haklarına saygı duyarak kaliteli ağız ve diş tedavileri sunan, ulusal ve uluslararası düzeyde lider bir fakülte olmaktır.

Akademik Takvim

AKADEMİK

TAKVİM

Ulaşım ve İletişim

ULAŞIM

İLETİŞİM

PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com