İktisadi, İdari ve Sosyal Bilimler Fakültesi

AnasayfaAkademikFakültelerİktisadi, İdari ve Sosyal Bilimler Fakültesi

İktisadi, İdari ve Sosyal Bilimler Fakültesi

Misyon
Eleştirel düşünebilen, problem çözen, liderlik becerileri gelişmiş, inisiyatif alabilen, yüksek iletişim kurma yeteneğine sahip, edinilen teorik bilgileri yüksek yetkinlik ile pratiğe geçirebilen, üretken, sorumluluk sahibi ve erdemli meslektaşlar yetiştirmek, bünyesindeki programlara uygun olarak yüksek seviyeli akademik ve bilimsel araştırmalar ve yayınlarla bilim dünyasına ve topluma katkı sağlamaktır.

Vizyon
Alanı ile ilgili özgün çalışmalar yapan, ulusal ve ulusla¬rarası çevrelerde tanınan, akademik saygınlığı ve yetkinliği ile tanınan, bu konudaki bilimsel kaliteyi gösteren
derecelendirmelerde üst seviyelerde olan bir akademik hüviyete sahip olmanın yanında,
ilgili plan ve politikalar oluşturulmasında danışılan, Ankara Medipol Üniversiteli olmanın gururunu taşıyan, lider bir fakülte olmaktır.

Akademik Kadro
Geleceğin bilim insanlarını yetiştiren akademisyen kadromuz; farklı eğitim ekollerini benimsemiş, ulusal ve uluslararası başarılara sahip, dinamik akademisyenlerden oluşmaktadır.

İngilizce Hazırlık
Üniversitemizde eğitim dili İngilizce olan tüm bölümler için bir yıl İngilizce Hazırlık eğitimi zorunlu olarak Dil Okulu tarafından verilmektedir. Türkçe bölümlere kayıt olan öğrencilerimiz de isteğe bağlı olarak hazırlık eğitiminden yararlanabilmektedir.

Fakülte İmkânları

Derslik İmkanları: Dersliklerimizde günümüz teknolojisine uygun olarak akıllı tahta ve projeksiyon cihazları bulunmaktadır.

Bilgisayar Laboratuvarları: 60 bilgisayardan oluşan bilgisayar laboratuvarı bulunmaktadır.

Seminer salonları: Bir adet toplantı ve seminer salonu mevcuttur.

Kütüphane: Ankara Medipol Üniversitesi Merkez Kütüphanesinden yararlanılmaktadır.

Sosyal ve sportif etkinlikler ile kulüp ve toplulukları: Öğrencilerimiz Ankara Medipol Üniversitesi Sağlık Kültür ve Spor Dairesi Başkanlığı’nın öğrencilere yönelik verdiği sosyal, spor kültürel, danışma ve rehberlik faaliyetlerinden yararlanabilmektedir.

Kafeterya ve yemekhane olanakları: Ankara Medipol Üniversitesi Sağlık Kültür ve Spor Dairesi Başkanlığı beslenme birimi üniversitemizin tüm öğrencileri için öğle yemeği verilmesini  organize etmektedir. Okulumuzun yemekhane hizmetinden yararlanmak isteyen öğrenci grubunun özelliklerini dikkate alarak enerji ihtiyaçlarını karşılayan yeterli ve dengeli beslenme ilkelerine uygun ve mevsim özelliklerine göre günlük menüler oluşturulmaktadır.

 

Erasmus
Bölümümüzün Avrupa Birliği Socrates/Erasmus öğrenci değişim programları çerçevesinde çeşitli üniversitelerle karşılıklı anlaşma çalışmaları devam etmektedir. Öğrencilerimizin değişik kültürlerle tanışması desteklenmektedir. Ayrıca üniversitemizde başarılı gençlerimizin yararlanabileceği kurum içi çift anadal, yandal ve yatay geçiş programlarımız da mevcuttur.

Akademik Takvim

AKADEMİK

TAKVİM

Ulaşım ve İletişim

ULAŞIM

İLETİŞİM

Duyurular

PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com