Kampüste Hayat

AnasayfaKampüste Hayat

Ankara Medipol Üniversitesi Şuan için Merkez  Kampüs ve Anafartalar Kampüste eğitim-öğretim faaliyetlerini sürdürmektedir.

Merkez Kampüs

Merkez Kampüsü; Güzel başkentimizin, eski TCDD hemen yanında yer almaktadır. Kentin en merkezi konumuna sahip olan Kampüs, çevresindeki tarihi ve kültürel zenginlik ile öne çıkmaktadır. Tarihi binası, canlı lobisi, bahçesi ile canlı bir üniversite yaşamına ev sahipliği yapmaktadır.

 

Anafartalar Kampüs

Anafartalar Kampüsü; Güzel başkentimizin, YHT garı yanında yer almaktadır.  Kentin en merkezi konumuna sahip olan Kampüs yeni ve teknolojik binası ile içerisinde Ağız ve Diş Sağlığı Uyguluma ve Araştırma Merkezine ev sahipliği yapmaktadır.

 

Konukevi

TEBA Vakfı İktisadi İşletmelerine ait olan Konukevlerimiz, Kız ve Erkek Öğrenci Konukevi olmak üzere, Ankara Medipol Üniverstesinde okuyan öğrencilerimiz tarafından kullanabilmektedir.

 

 • Konukevlerimiz  akıllı bina sistemleri ile donatılmıştır.
 • Her dairenin mutfağı bulunmaktadır .Mutfaklar da mini buzdolabı ,elektrikli mini ikili ocak ve su ısıtıcısı bulunmaktadır.
 • Ücretsiz  Wi-Fi  hizmeti verilmektedir.
 • Temizlik hizmetleri profesyonel  şirketler tarafından periyodik olarak yapılmaktadır.
 • Yatak ,yorgan ,yastık ve nevresim takımı konukevi tarafından sağlanmakta ve periyodik nevresim değişimi ,temizliği sağlanmaktadır.
 • Yemekler  yemekhanede öğün başı ücret karşılığında verilmektedir.
 • Çamaşır yıkama, kurutma ücretli olarak  sağlanmaktadır.

 

Kız Konukevi Olanakları
 1. Konukevlerimiz kız ve erkek olarak üniversitemiz ile aynı alan içerisinde bulunmaktadır
 2. Konukevlerimiz daire şeklinde olup, oda içerisinde en fazla 2 ve 1 yataklı odalarımız bulunmaktadır.
 3. Yataklarımız baza şeklindedir.
 4. Odalarda ve daire içerisinde her bir öğrenci için ayrı çalışma masası kitap raf ve giysi dolapları bulunmaktadır.
 5. Konukevinde içerisinde ayakkabılık,duş, wc , lavabo, mutfak, iki gözlü elektrikli ocak, su ısıtıcısı, mikrodalga fırın ve mini buzdolabı bulunmaktadır,
 6. Wi-fi hizmeti verilmektedir.
 7. Kampüste yemekhane ve daire içerisinde mini bir hobi mutfağı bulunmaktadır.
 8. Ders çalışma alanları daire içerisinde planlanmıştır.

 

Erkek Konukevi Olanakları

Oda tipleri: 3,2 ve 1 yataklı odalarımız bulunmaktadır. Konukevinde duş, wc, mutfak, iki gözlü elektrikli ocak, mikrodalga fırın, su ısıtıcısı, mini buzdolabı, ayakkabı dolabı, giysi dolabı, yatak ve çalışma masası mevcuttur.

 

İngilizce Hazırlık

Ankara Medipol Üniversitesi akademik birimlerinde İngilizce eğitim verilmektedir. Eğitim dili ve oranı, fakülte ve program bazında değişiklik göstermektedir. Bununla birlikte zorunlu hazırlık programı olmayan tüm bölümlerde öğrenciler isteğe bağlı olarak İngilizce Hazırlık Programı’na kayıt hakkına sahiptir.

İngilizce programında en önemli amaç; öğrencinin hedeflemiş olduğu yabancı dili anlaması, anladığını ifade edebilmesi, yazıya dökebilmesi ve akademik çalışmalarda kullanabilmesidir. Alanlarında uzman Türk ve yabancı uyruklu eğitmenler tarafından uygulanan bu yoğun program, küresel ve çağdaş bir dil eğitimine uygun şekilde düzenlenmiştir. Haftalık ders programı başlangıç seviyesinde Genel İngilizce bilgisi daha sonraki seviyelerde ise dil yetilerinin her birini ayrı ayrı ele alan; Dilbilgisi, Akademik Okuma, Dinleme, Konuşma, Akademik Makale Yazma, Bilgisayar Destekli Dil Eğitimi ve ileri seviyedeki dönemlerde de Mesleki İngilizce derslerinden oluşmaktadır.

Detaylı bilgi için https://ydyo.ankaramedipol.edu.tr/ sitesinden ulaşabilirsiniz.

 

İletişim

 

Ankara Medipol’e nasıl gelinir ?

Ankara Medipol Üniversitesi ana kampüs Altındağ ilçesi sınırları içerisindedir. Eski tren garının sağında, YHT Garı’nın arkasında yer almakta ve toplu taşıma araçları güzergâhında bulunmaktadır.

Ankara Medipol Üniversitesi, Ankara şehir merkezinde Altındağ ilçesi sınırları içerisinde, Gençlik Parkı’nın hemen yanında yer almaktadır. Şehrin her yerinden hemen hemen tek vasıta ile ulaşmak mümkündür.  OSB-Koru (M1) metro hattı üzerindeki Ulus istasyonuna yürüme mesafesindedir.

 

Merkez Kampüs

Yerleşke Ankara Medipol Üniversitesi (Ana Kampüs Rektörlük)
Telefon 444 20 10
Faks 0312 920 10 06
Adres Hacı Bayram Mah. Talatpaşa Bulvarı No: 4/1,  Altındağ, Ankara

 

Anafartalar Kampüs (Hastane Yerleşkesi)

Yerleşke Anafartalar Ağız ve Diş Sağlığı Uygulama ve Araştırma Merkezi
Telefon 444 20 10
Faks 0312 920 10 06
Adres Eti, Celal Bayar Blv. No:88, 06570 Çankaya/Ankara

 

PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com