Uygulamalı Eğitim

AnasayfaKampüste HayatUygulamalı Eğitim

Diş Hekimliği Simülasyon Kliniği

Ankara Medipol Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi bünyesinde bulunan ve Anafartalar Kampüste yer alan Simülasyon Kliniği, diş hekimliği öğrencilerinin eğitimleri sırasında gereken el becerileri ve klinik yetkinlikleri kazanmaları amacıyla kurulmuştur. 

Besin hazırlama ve pişirme laboratuvarı

Ankara Medipol Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü bünyesinde bulunan ve Anafartalar Kampüste yer alan Besin Hazırlama ve Pişirme Laboratuvarı, öğrencilere besinlerin içeriği, uygun hazırlama ve pişirme yöntemleri, hazırlama ve pişirme sırasında oluşan kayıplar ile bazı temel ve geleneksel yemek tarifelerinin beslenme ilkeleri esas alınarak laboratuvar ortamında uygulanması konularında bilgi vermek ve beceri kazandırmak amacıyla kullanılmaktadır. Laboratuvarda toplam 10 adet mutfak ünitesi bulunmaktadır. Bu laboratuvar ile öğrenciler besinlerle ilgili teorik bilgilerini bilimsel bir ortamda pratiğe dökebilme imkânı bulabilmektedir.

Hemşirelik Bölümü Mesleki Beceri Laboratuvarı

Ankara Medipol Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Hemşirelik Bölümü bünyesinde bulunan ve Anafartalar Kampüste yer alan Mesleki Beceri Laboratuvarı, hemşirelik bölümü öğrencilerinin eğitimleri sırasında gereken bilişsel, duyuşsal ve psikomotor becerileri ve yetkinlikleri kazanmaları amacıyla kurulmuştur. Laboratuvarımız, gerçek kliniğe en yakın hale getirilmek amacıyla son teknoloji ürünler ve mankenlerle donatılmıştır. Laboratuvarda öğrencilere, hijyenik bakım uygulamaları, oral ve parenteral ilaç uygulamaları, eklem açıklığı hareketleri ve tüm beden sistemlerine özgü hemşirelik uygulamaları gibi temel sağlıklı/ hasta bireyin bakımına özgü girişimleri gerçeğe uygun bir biçimde uygulama fırsatı sağlamaktadır. Öğretim elemanlarının gözetiminde mankenler üzerinde eğitim gerçekleşmektedir.

PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com