Kampüse Ulaşım

AŞTİ’den Kampüse Ulaşım

Aşti’den Ankara Medipol Üniversitesine Nasıl Gidilir sorunuza en iyi cevap şu an için dolmuşlarla ulaşım. Dolmuşlar ile Ankara Medipol’e gidebilmek için, ‘gelen yolcu katı‘nda şehirlerarası otobüslerden indikten sonra, bir üst kata çıkışta Ankaray Aşti İstasyonuna giden yola girin. Yolun sonundaki yürüyen merdivenler ile yukarıya çıkın. Hemen çıkışta bulunan duraktan geçen ‘ankara tren garına giden’ dolmuşlarına binin. Sizi, garın önüne kadar götürür.

Otobüs ile ulaşımda ise;
Tren garı durağına gelen otobüsler:  
202-7, 268, 309, 352, 354-3, 394-3, 442-3

Havalimanından Kampüse Ulaşım

Ankara Esenboğa Havalimanı Şehir Merkezinden 28 km uzaktadır. Ankara Esenboğa Havalimanı’na Geliş ve Gidişlerinizde BelkoAir Otobüslerini, Havaş Otobüs Servislerini ve 7/24 hizmet veren Taksileri kullanabilirsiniz.

Ankara Esenboğa Havalimanı’ndan en ekonomik şekilde Ankara Medipol Üniversitesine gelmek isterseniz Belkoair Havaalanı Otobüslerini kullanabilirsiniz. 

Bunun dışında direk Havalimanından Kampüse EGO otobüsleri kalkmamaktadır.

Tren Garından Kampüse Ulaşım

Eski Tren Garından  Kampüse ulaşım yürüme mesafesindedir. Gar önünden ise Kızılay otobüsleri kalkmaktadır. 

ATG den ise yine aynı şekilde yürüme mesafesindedir. ATG içindeki tüp geçitten geçerek Eski Tren Garına geçiş yaparak Kampüse giriş yapabilirsiniz.

Kızılaydan Kampüse Ulaşım

Ankara’nın kalbi olan Kızılay meydanından Ankara Medipol Üniversitesine araç ile yalnızca 4,35 km uzaklıktadır.  Kızılay meydanından Kampüs arasındaki  yürüme mesafesi ise yalnızca 3.5 km ve yürüyerek gelebilirsiniz.

Kızılaydan Kampüse Geliş ve Gidişlerinizde EGO Otobüslerini veya yürüme mesafesinde olan Ulus Metro İstasyonunu kullanabilirsiniz.

 

Yeni Öğrenci İlk Temas Birimleri

Öğrenci İşleri

Özlük işlemleri,
Ön kayıt ve kesin kayıt işleminin tamamlanması,
Öğrenci belgesi, askerlik erteleme ve transkript işlemleri,
Yatay geçişler,
Mezuniyet işlemleri,
Durum değişikliği, kayıt dondurma, silme (önce bölüm sekreterliğine başvurmak kaydıyla) gibi işlemleriniz için Öğrenci İşleri birimimize başvurabilirsiniz.

Bilgi Teknolojileri

Bilgi Teknolojileri Dairesi olarak Öğrencilere sunulan hizmetlerimiz;

  • E-Posta Hizmetleri
  • Office 365
  • Kullanıcı Hesapları ve Kimlik
  • İnternet Hizmetleri
  • Yazılım Hizmetleri
  • BT Destek Hizmetleri
MEBİS Destek

Ankara Medipol Üniversitesi öğrencilerinin kullandığı otomasyon sistemi Medipol Bilgi Eğitim Sistemi nin kısaltması olan MEBİS’dir.

Öğrenciler MEBİS otomasyon sistemlerine Kullanıcı Adı ve Şifre girerek ulaşabilirler. Kullanıcı adı öğrenci numarası, şifre sistem tarafından TC kimlik numarası olarak verilmekle birlikte öğrenci dilerse sistem üzerinden değiştirebilmektedir.

Öğrenci Muhasebesi

Birimimiz ağırlıklı olarak öğrencilerimizin yıllık finans işleyişi ile ilgilenmektedir.
Yıllık ödeme süreci,
Yeni kayıt, kayıt yenileme, ödeme koşulları ve kayıt koşulları bu birimimizden organize edilmektedir. Kazanılan tüm indirimler tarafımızdan tanımlanıp resmi süreçleri tarafımızdan yürütülmektedir. Dikey Geçiş, Yatay Geçiş, YKS, Yurt Dışı Kontenjan, Lisansüstü, Doktora gibi tüm kayıt süreçleri ve indirim olanakları öğrenci muhasebesi birimi takibindedir.

Konukevi

Kız konukevi

Kapasitesi 350 kişidir. Konukevlerimiz daire şeklinde olup, oda içerisinde en fazla 2 ve 1 yataklı odalarımız bulunmaktadır.
Yataklılarımız baza şeklindedir,
Odalarda ve daire içerisinde her bir öğrenci için ayrı çalışma masası kitap raf ve giysi dolapları bulunmaktadır.
Konukevinde içerisinde duş, wc, lavabo, mutfak, iki gözlü elektrikli ocak, su ısıtıcısı, mikrodalga fırın ve mini buzdolabı bulunmaktadır,
Wi-fi hizmeti verilmektedir.
Kampüste yemekhane, daire içerisinde mini bir hobi mutfağı ve konukevi içerisinde kantin bulunmaktadır
Ders çalışma alanları daire içerisinde planlanmıştır.
Tek kişilik oda fiyatı 13.000 TL, İki kişilik oda fiyatı 11.000 TL’dir.

Erkek konukevi

Kapasitesi 100 kişidir. Oda tipleri: 3,2 ve 1 yataklı odalarımız bulunmaktadır. Konukevinde duş, wc, mutfak, iki gözlü elektrikli ocak, mikrodalga fırın, su ısıtıcısı, mini buzdolabı, ayakkabı dolabı, giysi dolabı, yatak ve çalışma masası mevcuttur.
Tek kişilik oda fiyatı 13.000 TL, iki kişilik oda fiyatı 11.000 TL, üç kişilik oda fiyatı 9000 TL’dir.

Konuk Evi Muhasebesi

Üniversitemizin öğrencilerimize tahsis etmiş olduğu, üniversitemize ait kız ve erkek konuk evleri bulunmaktadır. Yıllık finans süreci, yeni konuk evi kayıt işlemleri, kayıt yenileme işlemleri, ödeme koşulları ve kayıt koşulları birimimiz den organize ve takip edilmektedir.

Beslenme Hizmeti

Kampüs içerisinde ki yemekhanemizde 3 öğün beslenme hizmeti sunulmaktadır. Yemeklerimiz açık büfe kahvaltı, seçmeli mönü ve salata bar şeklindedir. Konukevlerimiz de yemek ücreti öğrencilerimize aittir. Ücretlendirme oluşturulan mönü üzerinden hesaplanır.

Temizlik Hizmeti

Konuk evimiz de temizlik hizmeti profesyonel şirkete aittir. Odalar, duş, wc ve koridorlar uzman ekip tarafından her gün temizlenmektedir. Her öğrenciye nevresim takımı, battaniye yastık verilmekte ve 15 günde bir temizlik personeli tarafından değiştirilmektedir. Çamaşırhane ve ütü hizmetlerimiz mevcuttur. Konukevlerimiz de makine başı çamaşır yıkama ücreti öğrenciye aittir.

Sağlık Kültür ve Spor Dairesi Başkanlığı (SKS)

Başkanlığımız, öğrencilerimizin ders dışı zamanlarını değerlendirmesi, yeni ilgi alanları kazanmalarına imkân sağlanması gerek sağlık gerekse sosyal durumlarının iyileştirilmesi, yeteneklerinin ve kişiliklerinin sağlıklı bir şekilde gelişmesine imkân verecek hizmetler sunmaktadır.

Başkanlığımız, Ankara Medipol Üniversitesi öğrencilerinin ruhsal ve bedensel sağlıklarına özen gösteren bireyler olarak yetiştirilmesi, birlikte düzenli ve disiplinli bir çalışma, dinlenme ve eğlenme alışkanlıklarının kazandırılması amacıyla beden ve ruh sağlıklarını korumak, topluma yararlı bireyler hâline getirmek için çağdaş yöntemlerle yeterli ve kaliteli düzeyde, beslenme, barınma, sağlık, kültür, spor ve sosyal ihtiyaçlarını karşılamak üzere hizmet vermektedir.

Başkanlığımız, üniversitemizin basın yayın, kurumsal iletişim ve tanıtım faaliyetlerini organize etmektedir.

Uluslararası Ofis

Uluslararası Ofis birimi olarak okulumuza kayıtlı öğrencilere yönelik çalışmalarımız aşağıda belirtilmektedir.

  • Uluslararası öğrencilerin kayıt işlemlerinde gerekli olan evraklarının tutulması,
  • Uluslararası öğrencilerin MEBİS sistemlerinin açılması ve karşılaşılan sorunların çözümünde danışmanlık hizmeti,
  • Uluslararası öğrencilerin kayıt sonrası karşılaştıkları, ders seçimi, muafiyet sınavları, yurt işlemleri, kayıt silme, kayıt dondurma, bölüm değiştirme gibi işlemlerde bilgilendirme yapılması,
  • Uluslararası öğrencilerin diğer birimlerle ilgili işlemlerinde tercüme ve danışmanlık hizmeti verilmesi.

Kampüste Yaşam

Ankara Medipol Üniversitesi

Anafartalar Kampüsü
Yerleşim Haritası

Kampüs Yakınında Sosyal Yaşam

Gezi Rehberi

Ankara’nın kalbi Altındağ ilçesinde ziyaret edilebilecek çeşitli müze, tarihi bina, park vb. sosyal alanlar hakkında detaylı bilgi almak için Altındağ Belediyesi tarafından hazırlanan gezi rehberini incelemenizi tavsiye ederiz.

PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com