2022 DGS EK Kontenjan, Burs ve Ücret Bilgisi

AnasayfaAkademik Duyurular2022 DGS EK Kontenjan, Burs ve Ücret Bilgisi

Kontenjan bilgisi için TIKLAYINIZ.

2022 DGS Ek yerleştirme kılavuzuna göre önlisans mezuniyet alanları ve dikey geçiş yapılabilecek lisans bölümleri için TIKLAYINIZ.

Yerleşke bilgileri için TIKLAYINIZ.

ÜCRET VE BURS BİLGİLERİ İÇİN TIKLAYINIZ

Programların ücret bilgisi için tıklayınız. 

Burs ve indirim olanakları ile ilgili bilgi için tıklayınız. 

ÖDEME BİLGİSİ İÇİN TIKLAYINIZ.

ÖDEME İŞLEMLERİ BİLGİLENDİRME METNİ
1. NAKİT VEYA KREDİ KARTI İLE TEK SEFERDE YAPILAN ÖDEMELERDE %5 İNDİRİM UYGULANACAKTIR.

1-1. Öğrenim ücretini ön kayıt panelinin son aşaması olan çevrimiçi ödeme sisteminden online olarak ödeme yapılabilir. Öğrenim ücretinin kredi kartı ile tek seferde ödenmesi durumunda %5 indirim uygulanır. Bu uygulama tüm kredi kartları için geçerlidir. Ön kayıt işlemleriniz tamamlandıktan sonra, Mebis otomasyon sistemi üzerinden kredi kartınız ile online olarak ödeme yapabilirsiniz.

1-2. Nakit ödeme yapmak isteyen öğrenci ve velilerimizin, aşağıdaki banka hesap bilgilerine ödeme yapmaları gerekmektedir. Üniversitemiz elden nakit tahsilat yapmamaktadır.

TÜRKİYE HALK BANKASI
ALTUNİZADE TİCARİ ŞUBE: 0896
HESAP NO: 10260949
IBAN:TR32 0001 2009 8960 0010 2609 49
ALICI ADI: ANKARA MEDİPOL ÜNİVERSİTESİ
AÇIKLAMA: ÖĞRENCİ ADI/SOYADI VE TC VATANDAŞLIK NUMARASINI YAZDIRMAYI UNUYMAYINIZ

1-3. Öğrencilerimiz, MEBİS ödeme bilgileri sayfasın da yer alan çevrimiçi ödeme sistemindeki peşin ödeme seçeneğini kullanarak internet üzerinden öğrenim ücretlerini Kredi kartı ile tek çekim %5 indirimli olarak ödeyebilirler. Öğrenim ücretinin tamamı tek çekim olarak ödenmemesi halinde kayıt işlemleri tamamlanamayacaktır. American Express özellikli ve yurt dışı kredi kartları çevrimiçi ödeme sisteminde tek çekim olarak kullanılmaktadır.

2. KREDİ KARTI İLE TAKSİTLİ ÖDEME (9 TAKSİT)

Ön kayıt panelinin son aşaması olan çevrimiçi ödeme ekranından öğrenim ücretinin kredi kartı ile taksitli ödenmesi durumunda 9 taksit uygulanır. Bu işlemin yapılabilmesi için kredi kartınızda öğrenim ücretiniz kadar kullanılabilir limit olması gerekir. Ödemenizi mebis ödeme bilgileri sayfasından online olarak yapabilir yada öğrenci muhasebesi birimimizden kredi kartınız ile ödeyebilirsiniz. Çevrimiçi sistemde taksitli çekim yapılabilmesi için geçerli olan kredi kartları aşağıdaki gibidir.

– Yapı Kredi Bankası Kredi Kartları ve World özellikli kartlar

– Denizbank Kredi Kartları ve Bonus özellikli kartlar,

– Türkiye İş Bankası Kredi Kartları ve Maximum özellikli kartlar,

– Halk Bankası Kredi Kartları ve Paraf özellikli kartlar,

– Akbank Kredi Kartları ve Axess özellikli kartlar,

– QNB Finans Bank Kredi Kartları ve Advantage Özellikli kartlar,

Yukarıda sıralanan kartlar dışındaki kartlara taksitlendirme yapılamamaktadır. Öğrenim ücretinin tamamı tek çekim ya da taksitli olarak ödenmemesi halinde kayıt işlemleri tamamlanamayacaktır

3- OKUL TAKSİT SİSTEMİ (10 TAKSİT)

Taksitli ödemeden yararlanmak isteyen öğrenci ve velilerimizin yatay geçiş evraklarını öğrenci işleri birimine teslim edip, ön kaydını tamamladıktan sonra öğrenciye ait TC vatandaşlık numarası ile Albarakatürk ve Yapı Kredi bankaları şubelerinden taksitli ödeme anlaşması yapmaları gerekmektedir. Taksitli ödeme başvurunuz banka tarafından onaylandığı takdirde ödeme bilgileriniz otomatik olarak üniversitemizin otomasyon sistemi olan MEBİS’e aktarılacaktır. Albarakatürk ve Yapı Kredi OTS duyurusuna aşağıdaki linklerden ulaşabilirsiniz.

Albaraka Türk OTS bilgileri için tıklayınız. 

Yapı Kredi OTS için tıklayınız. 

Ankara Medipol Üniversitesi
İletişim Bilgileri:
Çağrı Merkezi : 444 20 10
E-posta: [email protected]

PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com