2022-YKS Ek Yerleştirme Kontenjanları

AnasayfaAkademik Duyurular2022-YKS Ek Yerleştirme Kontenjanları

2022 Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) sonuçlarına göre 2022-2023 öğretim yılı için yükseköğretim programlarına ek yerleştirme işlemleri, ÖSYM tarafından yapılacaktır.

Adaylar, 2022-YKS Ek Yerleştirme tercihlerini, 07-13 Eylül 2022 tarihleri arasında T.C. Kimlik numaraları ve şifreleri ile ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden veya ÖSYM Aday İşlemleri Mobil Uygulamasından bireysel olarak kendileri yapacaklardır. Tercih işlemleri, 07 Eylül 2022 tarihinde saat 10.00’da başlayacak, 13 Eylül 2022 tarihinde saat 23.59’da sona erecektir.

Tercih ettikleri programlara yerleşme hakkı kazanan adaylar 25-28 Eylül tarihlerinde elektronik kayıt yapabileceklerdir. Ek yerleştirmelerin üniversitedeki kayıtları ise 26-30 Eylül tarihlerinde yapılacaktır.

Merkezî yerleştirmede bir yükseköğretim programına yerleştirilen adaylar, ek yerleştirme için başvuru yapamayacaklardır.

Üniversitemizin 2022-YKS Ek Yerleştirme kontenjanları ile ilgili detaylı bilgiye aşağıdaki butonlara tıklayarak ulaşabilirsiniz.

EK YERLEŞTİRME KONTENJAN VE TABAN PUANLARI İÇİN TIKLAYINIZ.

ÖN LİSANS KONTENJAN VE TABAN PUANLARI İÇİN TIKLAYINIZ. 

LİSANS KONTENJAN VE TABAN PUANLARI İÇİN TIKLAYINIZ. 

ÜCRET VE BURS BİLGİLERİ İÇİN TIKLAYINIZ.

ÖDEME İŞLEMLERİ BİLGİLENDİRME METNİ
1. NAKİT VEYA KREDİ KARTI İLE TEK SEFERDE YAPILAN ÖDEMELERDE %5 İNDİRİM UYGULANACAKTIR.

1-1. 1. Ödemelerini nakit olarak banka şubesi üzerinden yapmak isteyen öğrenci ve velilerimiz tüm Halkbank şubelerinden ücretlerini %5 peşin indirimli olarak ödeyebilirler.

TÜRKİYE HALK BANKASI
ALTUNİZADE TİCARİ ŞUBE: 0896
HESAP NO: 10260949
IBAN:TR32 0001 2009 8960 0010 2609 49
ALICI ADI: ANKARA MEDİPOL ÜNİVERSİTESİ
AÇIKLAMA: ÖĞRENCİ ADI/SOYADI VE TC VATANDAŞLIK NUMARASINI YAZDIRMAYI UNUYMAYINIZ

1-2. Öğrencilerimiz, ön kayıt panelinin https://mebis.ankaramedipol.edu.tr/kayitbasvurulari/osymonkayit son aşamasında yer alan çevrimiçi ödeme sistemindeki peşin ödeme seçeneğini kullanarak internet üzerinden öğrenim ücretlerini Kredi kartı ile tek çekim %5 indirimli olarak ödeyebilirler. Öğrenim ücretinin tamamı tek çekim olarak ödenmemesi halinde kayıt işlemleri tamamlanamayacaktır. American Express özellikli ve yurt dışı kredi kartları çevrimiçi ödeme sisteminde kullanılamamaktadır.

2. KREDİ KARTI İLE TAKSİTLİ ÖDEME (9 TAKSİT)
Öğrencilerimiz, ön kayıt panelinin https://mebis.ankaramedipol.edu.tr/kayitbasvurulari/osymonkayit son aşamasında yer alan çevrimiçi ödeme sistemini kullanarak internet üzerinden öğrenim ücretlerini kredi kartı ile taksitli (9 taksit) olarak ödeyebilirler. Çevrimiçi ödeme sistemini kullanarak öğrenim ücretinin taksitlendirilebilmesi için kullanılacak banka kredi kartları aşağıdaki gibidir.

1 – Yapı Kredi Bankası Kredi Kartları ve World özellikli kartlar

2 – Denizbank Kredi Kartları ve Bonus özellikli kartlar,

3 – Türkiye İş Bankası Kredi Kartları ve Maximum özellikli kartlar,

4 – Halk Bankası Kredi Kartları ve Paraf özellikli kartlar,

5 – Akbank Kredi Kartları ve Axess özellikli kartlar,

6 – QNB Finans Bank Kredi kartları ve Advantage Özellikli kartlar.

Yukarıda sıralanan kartlar dışındaki kartlara taksitlendirme yapılamamaktadır. Öğrenim ücretinin tamamı tek çekim ya da taksitli olarak ödenmemesi halinde kayıt işlemleri tamamlanamayacaktır. American Express özellikli ve yurt dışı kredi kartları çevrimiçi ödeme sisteminde kullanılamamaktadır.

3- OKUL TAKSİT SİSTEMİ (10 TAKSİT)

Taksitli ödemeden yararlanmak isteyen öğrenci ve velilerimizin tercih ettikleri bankanın tüm şubelerinde görevlendirilen bireysel müşteri ilişkileri yetkililerine, öğrencinin ön kayıt panelinin https://mebis.ankaramedipol.edu.tr/kayitbasvurulari/osymonkayit son aşamasında yer alan OTS ödeme planı ile başvurup taksitli ödeme anlaşması yapmaları gerekmektedir. Taksitli ödeme başvurunuz banka tarafından onaylandığı takdirde ödeme bilgileriniz otomatik olarak üniversitemizin otomasyon sistemi olan MEBİS’e aktarılacaktır. Ödeme aşamasından sonra E-devlet üzerinden kayıt tamamlama işlemini yapabilirsiniz. Tercih edebileceğiniz banka duyurularına aşağıdaki linklerden ulaşabilirsiniz.

Albaraka Türk OTS bilgileri için tıklayınız. 

Yapı Kredi OTS için tıklayınız. 

Ek Kontenjan Fiyat Tablosu için tıklayınız. 

Burs Bilgisi İçin  tıklayınız. 

Ankara Medipol Üniversitesi
İletişim Bilgileri:
Çağrı Merkezi : 444 20 10
E-posta: [email protected]

PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com