2023 DGS Kayıt İşlemleri

AnasayfaAkademik Duyurular2023 DGS Kayıt İşlemleri

2023 DGS sonuçlarına göre Üniversitemize yerleşen adayların kayıtları;

14 – 20 Eylül 2023 tarihleri  arasında Ankara Medipol Bilgi Eğitim Sistemi (MEBİS) üzerinden UZAKTAN ONLINE OLARAK YAPILACAKTIR.

Elektronik kayıt yaptırmak isteyen adaylar, Yükseköğretim Kurulu Başkanlığının e-devlet kapısı üzerinden sunduğu “Üniversite E-Kayıt” uygulamasını tıklayarak, https://www.turkiye.gov.tr/yok-universite-ekayit adresi üzerinden 14-18 Eylül 2023 tarihleri arasında (18 Eylül 2023 tarihinde saat 23.59’a kadar) elektronik kayıt işlemlerini gerçekleştirebilecektir. “Elektronik Kayıt Belgesi’ni” [email protected] adresine E-posta ile gönderen öğrencilerden herhangi bir kayıt evrakı istenmeyecektir.

Yerleşen tüm adayların KESİN KAYIT öncesinde aşağıdaki link üzerinden ÖN KAYIT işlemlerini tamamlamaları ZORUNLUDUR.

ÖN KAYIT PANELİ Yükseköğretim Kurulu verileri aktarıldıktan sonra AKTİF hale gelecektir.

DGS-2023 Şartlı Kayıt Hakkında

​2023 yılı Dikey Geçiş Sınavı kayıt tarihleri arasında yükseköğretim kurumlarından mezun olamadığı için kazandığı programa kayıt yaptıramayan ancak kayıt tarihinden sonra stajını tamamlama, bütünleme sınavı, tek ders sınavı vb. başararak mezuniyet hakkı elde eden önlisans öğrencilerinin bu durumlarını belgelemeleri kaydıyla 2023-2024 eğitim öğretim yılı bahar yarıyılı başlangıcına kadar,2023 DGS’de kayıt hakkı kazandıkları lisans programlarına kayıt yaptırabilmeleri 02/08/2023 tarihli Yürütme Kurulu toplantısında uygun bulunmuştur.

DGS-2023 Şartlı Kayıt Duyurusu (04.09.2023) için TIKLAYINIZ.

Kayıt dönemi süresince (14 – 20 Eylül 2023) üniversitemizin 444 20 10 numaralı Çağrı Merkezinden telefonla destek alabilirsiniz.

TÜM KAYIT İŞLEMLERİ ONLİNE PLATFORMLAR ÜZERİNDEN GERÇEKLEŞECEKTİR.

KAMPÜSTE KAYIT İŞLEMİ YAPILMAYACAKTIR.

KAYIT EVRAKLARI İÇİN

Kayıt evraklarının ön kayıt sırasında sisteme yüklenmesi gerekmektedir.
• 2023-DGS Yerleştirme Sonuç Belgesi.
• Lise Diploması veya Lise Mezuniyet Belgesi veya Diploma Kayıp Belgesi.
• Ön Lisans Diploması veya Ön Lisans Mezuniyet Belgesi veya Önlisans Kayıp Belgesi.
• Nüfus Cüzdanı.
• Şehit/Gazi Yakını Belgesi (Sadece Şehit/Gazi Yakınları)
• Engelli Raporu (Sadece Engelli Adaylar)
• Milli Sporcu Belgesi (Sadece Milli Sporcular)

TAM BURSLU ADAYLARIN KAYIT İŞLEMLERİ İÇİN TIKLAYINIZ.

KAYIT AŞAMALARI
• Ön kayıt işlemi
• E-devlet üzerinden kayıt işleminin tamamlanması.
TAM BURSLU programlara yerleşen tüm adayların E-Devlet kaydı öncesinde ÖN KAYIT işlemlerini yapmaları gerekmektedir.
ÖN KAYIT işlemini yapan TAM BURSLU adaylar 14-18 Eylül 2023 tarihleri arasında doğrudan E-Devlet üzerinden kayıtlarını tamamlayabilirler.
“Ön Kayıt” işlemini yaparak, 14-18 Eylül 2023 tarihleri arasında E-Devlet üzerinden kayıt tamamlayacak öğrencilerden herhangi bir kayıt evrakı istenmemektedir.
E-Devlet üzerinden kayıt tamamlayanların “e-kayıt işlemlerinin başarıyla gerçekleştirildiğine” dair yazıyı ekranda görmeden sistemden çıkmamaları gerekmektedir.
E-Devlet üzerinden kayıt tamamlayan öğrencilerin “Elektronik Kayıt Belgesi”ni [email protected] adresine mail olarak göndermeleri gerekmektedir.
Kesin kayıt işlemi tamamlanan tüm öğrencilere kaydın tamamlandığına dair süreçte ayrıca sms ve mail gönderilecektir.
Öğrenciler yapılacak bilgilendirmeden 1 gün sonra https://www.turkiye.gov.tr/yok-ogrenci-belgesi-sorgulama/ adresi üzerinden Öğrenci Belgesi Sorgulama yaparak kayıt durumlarını kontrol edebileceklerdir.

İNDİRİMLİ ADAYLARIN KAYIT İŞLEMLERİ İÇİN TIKLAYINIZ.

KAYIT AŞAMALARI
• Ön kayıt işlemi
• Ödeme işleminin yapılması.
• E-Devlet üzerinden kayıt işleminin tamamlanması.
İNDİRİMLİ VE ÜCRETLİ programlara yerleşen tüm adayların E-devlet kaydı öncesinde ÖN KAYIT işlemlerini yapmaları gerekmektedir.
“Ön Kayıt” işlemini yaparak, 14-18 Eylül 2023 tarihleri arasında E-Devlet üzerinden kayıt tamamlayacak öğrencilerden herhangi bir kayıt evrakı istenmemektedir.
Ödeme işlemleri ÖN KAYIT PANELİ’nden yapılabilmektedir.
Adaylar ÖN KAYIT işlemleri sonrasında ücret bilgilerine ulaşarak ödeme işlemlerini gerçekleştirmelidir.
ÖN KAYIT ve ÖDEME işlemi sonrasında öğrenciye E-Devlet üzerinden kayıt işlemini tamamlayabileceğine dair sms ve mail gönderilecektir.
Bu süreçten sonra adaylar 14-18 Eylül 2023 tarihleri arasında doğrudan E-Devlet üzerinden kayıtlarını tamamlayabilirler.
E-Devlet üzerinden kayıt tamamlayanların “e-kayıt işlemlerinin başarıyla gerçekleştirildiğine” dair yazıyı ekranda görmeden sistemden çıkmamaları gerekmektedir.
E-Devlet üzerinden kayıt tamamlayan öğrencilerin “Elektronik Kayıt Belgesi”ni [email protected] adresine mail olarak göndermeleri gerekmektedir.
Kesin kayıt işlemi tamamlanan tüm öğrencilere kaydın tamamlandığına dair süreçte ayrıca sms ve mail gönderilecektir.
Öğrenciler yapılacak bilgilendirmeden 1 gün sonra https://www.turkiye.gov.tr/yok-ogrenci-belgesi-sorgulama/ adresi üzerinden Öğrenci Belgesi Sorgulama yaparak kayıt durumlarını kontrol edebileceklerdir.

ÖDEME BİLGİSİ İÇİN TIKLAYINIZ.

ÖDEME İŞLEMLERİ BİLGİLENDİRME METNİ
1. NAKİT VEYA KREDİ KARTI İLE TEK SEFERDE YAPILAN ÖDEMELERDE %5 İNDİRİM UYGULANACAKTIR.

1-1. Öğrenim ücretini ön kayıt panelinin son aşaması olan çevrimiçi ödeme sisteminden online olarak ödeme yapılabilir. Öğrenim ücretinin kredi kartı ile tek seferde ödenmesi durumunda %5 indirim uygulanır. Bu uygulama tüm kredi kartları için geçerlidir. Ön kayıt işlemleriniz tamamlandıktan sonra, Mebis otomasyon sistemi üzerinden kredi kartınız ile online olarak ödeme yapabilirsiniz.

1-2. Nakit ödeme yapmak isteyen öğrenci ve velilerimizin, aşağıdaki banka hesap bilgilerine ödeme yapmaları gerekmektedir. Üniversitemiz elden nakit tahsilat yapmamaktadır.

TÜRKİYE HALK BANKASI
ALTUNİZADE TİCARİ ŞUBE: 0896
HESAP NO: 10260949
IBAN:TR32 0001 2009 8960 0010 2609 49
ALICI ADI: ANKARA MEDİPOL ÜNİVERSİTESİ
AÇIKLAMA: ÖĞRENCİ ADI/SOYADI VE TC VATANDAŞLIK NUMARASINI YAZDIRMAYI UNUYMAYINIZ

1-3. Öğrencilerimiz, MEBİS ödeme bilgileri sayfasın da yer alan çevrimiçi ödeme sistemindeki peşin ödeme seçeneğini kullanarak internet üzerinden öğrenim ücretlerini Kredi kartı ile tek çekim %5 indirimli olarak ödeyebilirler. Öğrenim ücretinin tamamı tek çekim olarak ödenmemesi halinde kayıt işlemleri tamamlanamayacaktır. American Express özellikli ve yurt dışı kredi kartları çevrimiçi ödeme sisteminde tek çekim olarak kullanılmaktadır.

2. KREDİ KARTI İLE TAKSİTLİ ÖDEME (9 TAKSİT)

Ön kayıt panelinin son aşaması olan çevrimiçi ödeme ekranından öğrenim ücretinin kredi kartı ile taksitli ödenmesi durumunda 9 taksit uygulanır. Bu işlemin yapılabilmesi için kredi kartınızda öğrenim ücretiniz kadar kullanılabilir limit olması gerekir. Ödemenizi mebis ödeme bilgileri sayfasından online olarak yapabilir yada öğrenci muhasebesi birimimizden kredi kartınız ile ödeyebilirsiniz. Çevrimiçi sistemde taksitli çekim yapılabilmesi için geçerli olan kredi kartları aşağıdaki gibidir.

– Yapı Kredi Bankası Kredi Kartları ve World özellikli kartlar

– Denizbank Kredi Kartları ve Bonus özellikli kartlar,

– Türkiye İş Bankası Kredi Kartları ve Maximum özellikli kartlar,

– Halk Bankası Kredi Kartları ve Paraf özellikli kartlar,

– Akbank Kredi Kartları ve Axess özellikli kartlar,

– QNB Finans Bank Kredi Kartları ve Advantage Özellikli kartlar,

Yukarıda sıralanan kartlar dışındaki kartlara taksitlendirme yapılamamaktadır. Öğrenim ücretinin tamamı tek çekim ya da taksitli olarak ödenmemesi halinde kayıt işlemleri tamamlanamayacaktır

3- OKUL TAKSİT SİSTEMİ (10 TAKSİT)

Taksitli ödemeden yararlanmak isteyen öğrenci ve velilerimizin yatay geçiş evraklarını öğrenci işleri birimine teslim edip, ön kaydını tamamladıktan sonra öğrenciye ait TC vatandaşlık numarası ile Albarakatürk ve Yapı Kredi bankaları şubelerinden taksitli ödeme anlaşması yapmaları gerekmektedir. Taksitli ödeme başvurunuz banka tarafından onaylandığı takdirde ödeme bilgileriniz otomatik olarak üniversitemizin otomasyon sistemi olan MEBİS’e aktarılacaktır. Albarakatürk ve Yapı Kredi OTS duyurusuna aşağıdaki linklerden ulaşabilirsiniz.

Albaraka Türk OTS bilgileri için tıklayınız. 

Yapı Kredi OTS için tıklayınız. 

Ankara Medipol Üniversitesi
İletişim Bilgileri:
Çağrı Merkezi : 444 20 10
E-posta: [email protected]

ÜCRET VE BURS BİLGİLERİ İÇİN TIKLAYINIZ

Programların ücret bilgisi için tıklayınız. 

Burs ve indirim olanakları ile ilgili bilgi için tıklayınız. 

ZORUNLU VE İSTEĞE BAĞLI HAZIRLIK EĞİTİMİ İLE İLGİLİ BİLGİ İÇİN TIKLAYINIZ.

Süreç içerisinde bilgilendireme yapılacaktır.

ZORUNLU NEDENLERLE E-DEVLET ÜZERİNDEN KAYIT YAPAMAYACAK ADAYLARIN DİKKATİNE

Aynı anda örgün iki lisans programına kayıt yaptırılamayacağına ve eğitime devam edilemeyeceğinden ; adaylar yeni yerleştirildikleri yükseköğretim programına kayıt yaptıramazlar.
ÖRNEK: Halen örgün bir lisans programda kayıtlı iken, tekrar örgün bir lisans programına yerleşen öğrenciler (aynı düzey)
Bu durumda olup;
14 – 20 Eylül 2023 tarihleri arasında KESİN kayıtlarını yapamayacak/yapamayan adayların Üniversitemiz Öğrenci İşleri Birimi ile eş zamanlı olarak iletişime geçilerek bilgi alması gerekmektedir.)

DERS TRANSFER VE SINIF İNTİBAK İŞLEMLERİ İLE İLGİLİ BİLGİ İÇİN TIKLAYINIZ.

Ders muafiyet duyuruları ilgili fakülteler tarafından web sitesinde ilan edilecektir.
Kayıt işlemi tamamlayan öğrencilerin bu süreçte muafiyet başvuruları için transkript ve ders içerikleri hazır bulundurmaları önem taşımaktadır.
Ders muafiyet başvuruları ve sınıf intibak işlemleri ilgili fakülteler tarafından takip edilmekte olup detaylı bilgi için doğrudan ilgili fakülteler ile iletişime geçilebilir.

İLETİŞİM BİLGİLERİ

Öğrenci İşleri Dairesi İletişim: [email protected]

Öğrenci Muhasebesi Birimi İletişim: [email protected]

İngilizce Dil Okulu Mail İletişim : [email protected]

Detaylı ve güncel bilgi için https://www.ankaramedipol.edu.tr/ sitesinden yayımlanacak olan duyuruların takip edilmesi gerekmektedir.

Adaylar 444 20 10 numaralı telefondan ve https://www.ankaramedipol.edu.tr/universite/ulasim-ve-iletisim linkinde yer alan iletişim bilgileri üzerinden Üniversitemize ulaşabilirler.

PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com