Ankara Medipol Üniversitesi İletişim Fakültesi, “TRT Geleceğin İletişimcileri Yarışması” temalı konferansa ev sahipliği yaptı.

AnasayfaHaberlerAnkara Medipol Üniversitesi İletişim Fakültesi, “TRT Geleceğin İletişimcileri Yarışması” temalı konferansa ev sahipliği yaptı.

Ankara Medipol Üniversitesi İletişim Fakültesi, 14 Mayıs’ta “TRT Geleceğin İletişimcileri Yarışması” temalı bir konferansa ev sahipliği yaptı. Konferans, İletişim Fakültesi Dekanlığı koordinasyonunda gerçekleştirildi ve TRT Genel Müdürlüğü Eğitim ve Araştırma Dairesi Başkanlığından Proje Koordinatörü Nurten Erdem’in sunumuyla zenginleşti.

Nurten Erdem, yarışmanın tarihçesi ve amacı hakkında bilgi verirken, katılımcılara yarışma kategorileri ve başvuru şartları konusunda detaylı bilgi aktardı. Öğrencilere, gerekli tüm bilgilerin yarışmanın resmi web sitesinde bulunabileceğini belirten Erdem, İletişim Fakültesi’nde bulunmalarının öğrencilerin sorularını yanıtlamak için olduğunu vurguladı. Ayrıca, öğrencilerin bir kategori altında beş farklı proje ile başvuru yapabileceklerini ve bu projelerin 2023-2024 döneminde öğrenci olan ve 30 yaş altındaki öğrencilerin başvuru yapabileceğini belirtti.

Erdem, başvurularda yapılan yaygın hatalara dikkat çekerken, katılımcıların yanlış anladığı noktaları açıkladı. Sunumun ardından katılımcıların sorularını yanıtlayan Erdem, TRT’nin tarafsızlığına önem verdiklerini ve bu nedenle jüri heyetinde herhangi bir üniversiteden akademisyene yer vermediklerini vurguladı.

Yarışma, iletişim alanındaki genç yeteneklerin keşfedilmesine ve teşvik edilmesine yönelik bir platform olarak ön plana çıkıyor. Katılımcılar, projeleriyle hem iletişim becerilerini sergileme fırsatı buluyorlar hem de sektörle bağlantı kurma imkanı elde ediyorlar.

PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com