Ankara Medipol Üniversitesi’nden Yurtdışı’nda Çalışmak İsteyen Tıp Fakültesi Öğrencilerimiz için Büyük Adım

AnasayfaAkademik DuyurularAnkara Medipol Üniversitesi’nden Yurtdışı’nda Çalışmak İsteyen Tıp Fakültesi Öğrencilerimiz için Büyük Adım

Ankara Medipol Üniversitesi Tıp Fakültesi, uluslararasılaşma konusunda önemli bir adım daha attı. Ankara Medipol Üniversitesi Tıp Fakültesinin Türkçe ve İngilizce programları “Dünya Tıp Okulları Rehberi” olarak bilinen ”World Directory of Medical Schools’-WDOMS’ listesinde yerini alarak, Tıp Fakültemizin her iki programının mezunlarının Amerika Birleşik Devletleri’nde Tıp Doktoru Lisansı (USMLE) Sınavlarına başvuru yapmasında önemli bir kolaylık sağladı.

“World Directory of Medical Schools_WDOMS” tüm dünyadan tıp fakültelerinin doğru, güncel ve ayrıntılı bilgilerini barındıran bir veri tabanıdır. Bu veri tabanı sadece Amerika Birleşik Devletleri’nde değil, diğer birçok ülkede de kullanılmakta olup, fakültelerimizin bu veri tabanında tanınırlığının olması mezunlarımızın dünyanın birçok ülkesinde uzmanlık eğitimi alabilmelerine ve doktor olarak çalışmalarına olanak tanımaktadır.

“World Directory of Medical Schools_WDOMS”: https://www.wdoms.org/

PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com