Beslenme ve Diyetetik Bölümü Öğrencileri Okul Temelli Beslenme Eğitim Programını Gerçekleştirdi

AnasayfaSağlık Bilimleri FakültesiBeslenme ve Diyetetik Bölümü Öğrencileri Okul Temelli Beslenme Eğitim Programını Gerçekleştirdi

Üniversitemiz Sağlık Bilimleri Fakültesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü öğrencileri Çankaya Ertuğrul Gazi Ortaokulu’nda öğrenim gören çocuklara Okul Temelli Beslenme Eğitim Programı gerçekleştirdi. Doç. Dr. Ayşe ÇAL sorumluluğunda yürütülen Sağlığın Geliştirilmesi dersi uygulamasında ortaokul öğrencilerinin boy, kilo, bel çevresi ölçümleri yapılarak beden kitle indeksi değerlendirildi ve sonuçlar okul yönetimi ile paylaşıldı.

Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanımız ve Beslenme ve Diyetetik Bölüm Başkanı Prof. Dr. Nevin ŞANLIER’den uzman görüşü alınarak düzenlenen Okul Temelli Beslenme Eğitimi Programında öğrencilerimiz “yeterli ve dengeli beslenmenin önemi”, “besin grupları”, “besin ögeleri”, “porsiyonlar ve sağlıklı yemek tabağı”, “örnek menüler ve günlük besin kaydı” ile “beslenme sorunları” konularında eğitim, materyal ve çeşitli aktiviteler hazırladılar. Program kapsamında yedi hafta boyunca toplam 28 periyodik beslenme eğitimi gerçekleştirerek ortaokul çocuklarının sağlıklı beslenme davranışlarını desteklediler.

PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com