Dünya Fikri Mülkiyet Günü ve Ödül Töreni Etkinliği Gerçekleşti!

AnasayfaHaberlerDünya Fikri Mülkiyet Günü ve Ödül Töreni Etkinliği Gerçekleşti!

Dünya Fikri Mülkiyet Günü’nde Ankara Medipol Üniversitesi Rektörümüz Prof. Dr. Sayın Ahmet Zeki ŞENGİL, Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Sayın Nevin ŞANLIER ile Değerli akademisyenlerimiz ve öğrencilerimizin katılımıyla inovasyon ve yaratıcılık konularında ilerlemeler kaydeden ve bu konuda faaliyet gösteren değerli akademisyenlerimiz ve öğrencilerimizi ödüllendirmek, fikri mülkiyet haklarının önemine dikkat çekmek ve bu alandaki gelişmeler hakkında bilgi paylaşımı yapmak amacıyla Dünya Fikri Mülkiyet Günü ve Ödül Töreni Etkinliği 10 Mayıs Çarşamba günü gerçekleşti.

Ülkemiz ve üniversitemiz çapında çeşitli buluşlara ilişkin süreçlerde göstermiş oldukları performans, emek ve özverili çalışmaları dolayısıyla değerli öğrencilerimiz ve akademisyenlerimiz ödüllendirildi.

Fikri ve sınai haklar, bir kişi veya kuruluşun yaratıcı fikirleri, icatları veya tasarımları üzerinde sahip olduğu hakları ifade eder. Bu haklar, yaratıcılığı ve inovasyonu teşvik ederek, ekonomik büyümeye ve toplumsal gelişime katkıda bulunurlar. Bu etkinlik kapsamında Fikri ve Sınai Mülkiyet Hakları’nın korunmasının önemini Ankara Medipol Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi olarak vurgulamış olduk. 

PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com