Enstitüsü Beslenme Diyetetik Bölümü’nün Tezli Yüksek Lisans Yazılı Sınavı

AnasayfaSağlık Bilimleri EnstitüsüEnstitüsü Beslenme Diyetetik Bölümü’nün Tezli Yüksek Lisans Yazılı Sınavı

Sağlık Bilimleri Enstitüsü Beslenme Diyetetik Bölümü’nün Tezli Yüksek Lisans Yazılı Sınavı 25.09.2019 saat 10:00’da Sözlü Sınavı ise saat 11:00’de yapılacaktır.

Online başvuru da bulunanlar başvuru için gerekli  evraklarını(Ales Belgesi,Diploma Örneği) Çarşamba gününe kadar teslim etmeleri gerekmektedir

2019 – 2020 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI GÜZ DÖNEMİ’NDE ENSTİTÜMÜZÜN BESLENME VE DİYETETİK ANABİLİM DALI KESİN KAYIT VE DERS SEÇİM İŞLEMLERİ; 27 EYLÜL – 06 EKİM 2019 TARİHLERİ ARASINDA MEBİS ÜZERİNDEN YAPILACAKTIR.

KESİN KAYIT İÇİN GEREKLİ BELGELER

Kesin kayıt yaptırmaya hak kazanan adaylar, aşağıda yazılı belgeleri ilan edilen süre içinde ilgili Enstitü Müdürlüğüne şahsen teslim etmek zorundadırlar.

1) Yüksek Lisans programına kayıt için; lisans diploması veya mezuniyet belgesinin aslı ile 1 adet fotokopisi, Yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olan adaylar, diploma ya da mezuniyet belgelerinin Türkçe tercümelerini de birlikte ibraz etmek zorundadır.

2) Lisans öğrenimi boyunca alınan bütün derslerin başarı notlarını ve mezuniyet not ortalamasını gösteren not dökümü (transkript) belgelerinin aslı ve 1 adet fotokopisi. Yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olan adaylar transkript belgelerini Türkçe tercümesiyle birlikte ve 100’lük sistemdeki not ortalamasını içerecek şekilde ibraz etmek zorundadır.

3) ALES veya benzeri sınav sonuç belgesinin internet çıktısı. (son 5 yılın) Yabancı uyruklu adaylarda ALES sınavına girmiş olma şartı aranmaz. ALES’in yerine eşdeğerliği kabul edilen GRE sınavından istenilen puan aranır.

4) Nüfus cüzdanının fotokopisi (yabancı uyruklular için Yabancı Uyruklu Numarasını gösterir belge ile pasaport fotokopisi)

5) Erkek adayların yeni tarihli Askerlik Durum Belgesi (yabancı uyruklu adaylardan istenmeyecektir.)

6) Türkçe programlara başvuran yabancı uyruklu adayların Türkçe bildiklerini gösterir ‘’Türkçe Yeterlilik’’ belgesi veya onaylı sureti.

NOT:

– ÖZEL ÖĞRENCİLERİN KAYIT ESNASINDA BİR YÜKSEKÖĞRETİM KURUMUNDA OKUYOR YA DA MEZUN DURUMDA OLDUĞUNU BELGELEMESİ GEREKMEKTEDİR.

Özel öğrenci dilekçesi için tıklayınız.

Kontenjanlar ve koşullar için tıklayınız.

PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com