Hemşirelik öğrencileri huzurevi sakinlerine ve çalışanlarına “Sağlık Eğitimi” ve “Ruhu Besleyen Okuma ve Dinleti Etkinliği” gerçekleştirdi

AnasayfaHaberlerHemşirelik öğrencileri huzurevi sakinlerine ve çalışanlarına “Sağlık Eğitimi” ve “Ruhu Besleyen Okuma ve Dinleti Etkinliği” gerçekleştirdi

Ankara Medipol Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Hemşirelik Bölümü 3. Sınıf öğrencileri Halk Sağlığı Hemşireliği uygulama dersi kapsamında Dr. Öğr. Üyesi Ayşe ÇAL danışmanlığında Demetevler Fatma Üçer Huzurevi Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi sakinlerine ve çalışanlarına “Kişisel Hijyen” eğitimi verdi.

Huzurevi sakinlerinin ilgiyle katılım gösterdiği eğitim programı, kurum yönetimi ve çalışanları tarafından beğeni ile karşılanırken, ilerleyen günlerde farklı konularda yeni eğitimlerin düzenlenmesi talebinde bulundular.  

Öğrencilerimiz “Ruhu besleyen okuma ve dinleti etkinliği” kapsamında müzik dinletisi eşliğinde yaşlı bireyler için seçtikleri şiirleri ve kısa öyküleri seslendirdiler. Yaşlı bireylerin de şiir ve şarkıları ile dahil olduğu programda öğrencilerimiz pembe karanfil dağıtarak sakinlerin gelecek bayramlarını kutladı. Öğrencilerimize çalışmalarında başarılar diliyoruz.

PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com