Merkezi Yerleştirme Puanına Göre Yatay Geçiş Kayıt İşlemleri

AnasayfaAkademik DuyurularMerkezi Yerleştirme Puanına Göre Yatay Geçiş Kayıt İşlemleri

2023 – 2024 Güz Dönemi MERKEZİ YERLEŞTİRME PUANINA GÖRE YATAY GEÇİŞ  kayıt işlemleri ile ilgili detaylar aşağıda yer almaktadır.  Yatay geçiş ödeme ve iletişim bilgilerine duyuru sonunda yer alan BUTON‘lardan ulaşılabilmektedir.(*)

(* İçeriklere butonlardaki “+” işaretine tıklayarak ulaşabilirsiniz.)

Kayıtlar aşağıda belirtilen tarihleri arasında ONLİNE olarak alınacaktır.                

Asil Kayıt Tarihleri  :  29/08/2023 – 01/09/2023 

Yedek Kayıt Tarihi :  05/09/2023 – 06/09/2023

  • Kayıt hakkı kazanan tüm ASİL öğrencilerin (Ankara Medipol Üniversitesi öğrencileri de DAHİL) KESİN KAYIT öncesinde aşağıdaki panelden ÖN KAYIT yapmaları zorunludur.

(YEDEK öğrencilerin kayıt işlemleri ilgili duyuru süreçte ayrıca yayınlanacaktır.)

  • Birden fazla programa yatay geçiş hakkı kazanan ASİL öğrencilerin; sadece KESİN KAYIT olmak istediği program için ÖN KAYIT yapmaları gerekmektedir.

(ÖN KAYIT paneline herhangi bir evrak yüklenmesine gerek bulunmamaktadır.)

  • ÖN KAYIT yapan ve sonrasında BAŞVURUSU ONAYLANAN öğrencilere Öğrenci İşleri Birimi tarafından SMS ile bildirim yapılacaktır. 
  • Öğrenciler SMS bildirimi sonrasında ödeme işlemlerini tamamlayabilirler.

(Bu aşamada erken ödeme yapmış olan öğrencilerin; kurum içi yatay geçiş ödeme aktarımı için Öğrenci Muhasebesi ile iletişime geçmesi gerekmektedir.)

ÖN KAYIT PANELİ için TIKLAYINIZ.

***Zorunlu Hazırlık sınıfı bulunan programlara yatay geçişi kabul edilen ve muafiyeti olmayan öğrenciler için ;

Merkezi Yatay Geçiş ile üniversitemize kayıt yaptıracak öğrencilerimize yönelik İngilizce Muafiyet Sınavı, 28 Ağustos 2023 tarihinde 09:00 – 16:00 arasında Merkez Kampüsümüzde gerçekleştirilecektir.

Dil Okulu İletişim: [email protected] 

ÖDEME BİLGİSİ İÇİN TIKLAYINIZ.

ÖDEME İŞLEMLERİ BİLGİLENDİRME METNİ
1. NAKİT VEYA KREDİ KARTI İLE TEK SEFERDE YAPILAN ÖDEMELERDE %5 İNDİRİM UYGULANACAKTIR.

1-1. 1. Ödemelerini nakit olarak banka şubesi üzerinden yapmak isteyen öğrenci ve velilerimiz tüm Halkbank şubelerinden ücretlerini %5 peşin indirimli olarak ödeyebilirler.

TÜRKİYE HALK BANKASI
ALTUNİZADE TİCARİ ŞUBE: 0896
HESAP NO: 10260949
IBAN:TR32 0001 2009 8960 0010 2609 49
ALICI ADI: ANKARA MEDİPOL ÜNİVERSİTESİ
AÇIKLAMA: ÖĞRENCİ ADI/SOYADI VE TC VATANDAŞLIK NUMARASINI YAZDIRMAYI UNUYMAYINIZ

1-2. Öğrencilerimiz, ön kayıt panelinin https://mebis.ankaramedipol.edu.tr/kayitbasvurulari/osymonkayit son aşamasında yer alan çevrimiçi ödeme sistemindeki peşin ödeme seçeneğini kullanarak internet üzerinden öğrenim ücretlerini Kredi kartı ile tek çekim %5 indirimli olarak ödeyebilirler. Öğrenim ücretinin tamamı tek çekim olarak ödenmemesi halinde kayıt işlemleri tamamlanamayacaktır. American Express özellikli ve yurt dışı kredi kartları çevrimiçi ödeme sisteminde kullanılamamaktadır.

2. KREDİ KARTI İLE TAKSİTLİ ÖDEME (9 TAKSİT)
Öğrencilerimiz, ön kayıt panelinin https://mebis.ankaramedipol.edu.tr/kayitbasvurulari/osymonkayit son aşamasında yer alan çevrimiçi ödeme sistemini kullanarak internet üzerinden öğrenim ücretlerini kredi kartı ile taksitli (9 taksit) olarak ödeyebilirler. Çevrimiçi ödeme sistemini kullanarak öğrenim ücretinin taksitlendirilebilmesi için kullanılacak banka kredi kartları aşağıdaki gibidir.

1 – Yapı Kredi Bankası Kredi Kartları ve World özellikli kartlar

2 – Denizbank Kredi Kartları ve Bonus özellikli kartlar,

3 – Türkiye İş Bankası Kredi Kartları ve Maximum özellikli kartlar,

4 – Halk Bankası Kredi Kartları ve Paraf özellikli kartlar,

5 – Akbank Kredi Kartları ve Axess özellikli kartlar,

6 – QNB Finans Bank Kredi kartları ve Advantage Özellikli kartlar.

Yukarıda sıralanan kartlar dışındaki kartlara taksitlendirme yapılamamaktadır. Öğrenim ücretinin tamamı tek çekim ya da taksitli olarak ödenmemesi halinde kayıt işlemleri tamamlanamayacaktır. American Express özellikli ve yurt dışı kredi kartları çevrimiçi ödeme sisteminde kullanılamamaktadır.

3- OKUL TAKSİT SİSTEMİ (10 TAKSİT)

Taksitli ödemeden yararlanmak isteyen öğrenci ve velilerimizin tercih ettikleri bankanın tüm şubelerinde görevlendirilen bireysel müşteri ilişkileri yetkililerine, öğrencinin ön kayıt panelinin https://mebis.ankaramedipol.edu.tr/kayitbasvurulari/osymonkayit son aşamasında yer alan OTS ödeme planı ile başvurup taksitli ödeme anlaşması yapmaları gerekmektedir. Taksitli ödeme başvurunuz banka tarafından onaylandığı takdirde ödeme bilgileriniz otomatik olarak üniversitemizin otomasyon sistemi olan MEBİS’e aktarılacaktır. Ödeme aşamasından sonra E-devlet üzerinden kayıt tamamlama işlemini yapabilirsiniz. Tercih edebileceğiniz banka duyurularına aşağıdaki linklerden ulaşabilirsiniz.

Albaraka Türk OTS bilgileri için tıklayınız. 

Yapı Kredi OTS için tıklayınız. 

Ankara Medipol Üniversitesi
İletişim Bilgileri:
Çağrı Merkezi : 444 20 10
E-posta: [email protected]

ÜCRET BİLGİSİ İÇİN TIKLAYINIZ

Ön Lisans ücret bilgisi için tıklayınız. 

Lisans ücret bilgisi için tıklayınız. 

İLETİŞİM BİLGİLERİ

Öğrenci İşleri Dairesi İletişim: [email protected]

Öğrenci Muhasebesi Birimi İletişim: [email protected]

İngilizce Dil Okulu Mail İletişim : [email protected]

Detaylı ve güncel bilgi için https://www.ankaramedipol.edu.tr/ sitesinden yayımlanacak olan duyuruların takip edilmesi gerekmektedir.

Adaylar 444 20 10 numaralı telefondan ve https://www.ankaramedipol.edu.tr/universite/ulasim-ve-iletisim linkinde yer alan iletişim bilgileri üzerinden Üniversitemize ulaşabilirler.

PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com