Prof. Dr. Nevin Şanlıer, Stanford Üniversitesince yapılan araştırma sonucunda Dünyanın En Etkili Bilim İnsanları Listesi’nde yer aldı.

AnasayfaHaberlerProf. Dr. Nevin Şanlıer, Stanford Üniversitesince yapılan araştırma sonucunda Dünyanın En Etkili Bilim İnsanları Listesi’nde yer aldı.

Ankara Medipol Üniversitesi Rektör Yardımcısı ve Sağlık Bilimleri Fakültesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü öğretim üyesi Prof. Dr. Nevin Şanlıer, Stanford Üniversitesince yapılan araştırma sonucunda Dünyanın En Etkili Bilim İnsanları Listesi’nde yer aldı.

Stanford Üniversitesi tarafından Elsevier veri tabanında yayınlanan ve farklı alt disiplinlerde çalışmalar yürüten, en az 5 makale yayını bulunan yaklaşık 7 milyon araştırmacının yaptığı bilimsel çalışmalar incelenerek gerçekleştirilen araştırma sonucunda, 2021 alıntı yılına göre yüzde 2’lik dilimde bulunan bilim insanları “World Top %2 Scientists” listesinde yer aldı. Prof. Dr. John P. A. Loannidis ve araştırma ekibi tarafından hazırlanan ve 22 anabilim dalı ile 176 alt bilim dalında bilim insanlarının yer aldığı bu listede “nitelikli yayın sayısı”, “yayınlara yapılan atıflar”, “h-indeksi”, “hm-indeksi” gibi göstergeler dikkate alındı. Liste, “kariyer boyu etki” ve “yıllık etki” olarak iki kategoride hazırlandı.

Bu listede yer alarak önemli bir başarıya imza atan hocamız Prof. Dr. Nevin Şanlıer’i kutluyor, bilimsel çalışmalara yaptığı katkılar için teşekkür ediyoruz.

PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com