‘Sağlık Sistemi Değer Bazlı Geri Ödeme Süreçlerinde Çoklu Kriterli Karar Analizi Uygulamaları Atölye Çalışması’

AnasayfaHaberler‘Sağlık Sistemi Değer Bazlı Geri Ödeme Süreçlerinde Çoklu Kriterli Karar Analizi Uygulamaları Atölye Çalışması’

Medipol Üniversitesi Sağlık Sistemleri Politikaları Araştırma Merkezi (SASPAM) ve Novartis Grubun sonsuz katkıları ile, ‘Sağlık Sistemi Değer Bazlı Geri Ödeme Süreçlerinde Çoklu Kriterli Karar Analizi  Uygulamaları Atölye Çalışması’ Ankara Medipol Üniversitesinin ev sahipliğinde gerçekleşti. Kamu kurum ve kuruluşlarının yanı sıra özel sektör paydaşlarının da oldukça yoğun ilgi ile karşıladığı etkinlik, Ankara Medipol Üniversitesi  Rektörü Prof.Dr. Ahmet Zeki ŞENGİL, SGK GSS Genel Müdür Yardımcısı Dr. Refik Altun ve Sağlık Bakan Yardımcısı Prof.Dr. Emine Alp MEŞE’nin açılış konuşmaları ile başladı. 

Etkinliğe; Cumhurbaşkanlığı, Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu, Sosyal Güvenlik Kurumu, Hazine ve Maliye Bakanlığı, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanlığı, Hazine ve Maliye Bakanlığı ve bir çok üniversiteden değerli akademisyen katılım gösterdi. Ayrıca Novartis Grubu Türkiye Başkanı Dr. Altan DEMİRDERE, Macaristan Semmelweis Üniversitesi Sağlık Teknolojileri Değerlendirme Merkezi Sağlık Ekonomisi Sağlık Ekonomisi Profesörü ve Syreon Araştırma Enstitüsü Kurucu Başkanı Prof.Dr. Zoltan KALO ve Syreon Araştırma Enstitüsü Baş Sağlık Ekonomisti Bertalan NEMETH de sunumları ile etkinliğe damgasını vurdu.

Sağlık sektörü ve paydaşlarının , değer kavramı ve geri ödeme süreçlerinde gerçekleştirilecek  olan karar analizlerinin geliştirilmesine yönelik çalışmaların ele alındığı program, geri bildirimlerin ardından  geleceğe taşınacak adımların da ortaya konulması ile son buldu. 

Copyright 2018 © Ankara Medipol Üniversitesi | Bilgi Teknolojileri Daire Başkanlığı