Teknoloji Transfer Ofisi Direktörümüz Mert Çeliksoy, Uluslararası “Registered Technology Transfer Professionals (RTTP)” Unvanını Almaya Hak Kazandı!

AnasayfaHaberlerTeknoloji Transfer Ofisi Direktörümüz Mert Çeliksoy, Uluslararası “Registered Technology Transfer Professionals (RTTP)” Unvanını Almaya Hak Kazandı!

Bilgi ve teknoloji transferinde küresel standartları teşvik etmek ve sürdürmek misyonuyla çalışmalarına devam eden Alliance of Technology Transfer Professionals (Teknoloji Transfer Profesyonelleri Birliği) tarafından verilen RTTP unvanı, üniversitelerde, sanayide ve kamuda çalışan bilgi transferi ve ticarileştirme uygulayıcıları için uluslararası bir mesleki yeterlilik ve deneyim standardıdır.

Bu unvan, fikri mülkiyet hakları yönetimi ve transferi, yenilikçi iş birliği modelleri, ticarileştirme gibi pek çok farklı boyutta teknoloji transferi çalışmaları ve başarıları incelenerek uygun bulunan kişilere verilmektedir.

RTTP unvanına sahip teknoloji transfer profesyoneli sayısı dünya üzerinde 600’ün üzerindeyken bu kişilerden 34’ü ülkemizde bulunmaktadır.

Ankara’da ise yalnızca iki üniversitenin (ODTÜ ve Bilkent Üniversitesi) Teknoloji Transfer Ofisi direktörü bu unvana sahiptir. RTTP ile ilgili ayrıntılı bilgi için: https://www.usimp.org.tr/tr/sayfa/icerik/rttp-279

Ankara Medipol Üniversitesi, Ankara’da Teknoloji Transfer Ofisi direktörü RTTP unvanına sahip olan üçüncü üniversite olmuştur.

Türkiye’nin en genç RTTP unvanına sahip teknoloji transfer profesyoneli olan Teknoloji Transfer Ofisi Direktörümüz Mert Çeliksoy’u kutlar, başarılarının devamını dileriz.

Ankara Medipol Üniversitesi Rektörlüğü

PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com