2023-2024 Eğitim-Öğretim Yılı Güz Dönem 3 (Üç) Ders Sınavları Başvuru Takvimi

AnasayfaAkademik Duyurular2023-2024 Eğitim-Öğretim Yılı Güz Dönem 3 (Üç) Ders Sınavları Başvuru Takvimi

Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu

Ankara Medipol Üniversitesi Ön Lisans ve Lisans Eğitim ve Öğretim Yönetmeliği” nin  Madde 27-3 (e)  bendi uyarınca üç ders sınavı: 2547 sayılı Yükseköğretim Kanununun 44 üncü maddesinin (c) fıkrasında öngörülen azami öğrenim sürelerini doldurmamış öğrencilerden; kayıtlı olduğu diploma programındaki eğitimini tamamlayan ancak bütünleme sınavları sonucunda, mezun olabilmek için en fazla üç derse kadar başarısız dersi bulunan öğrenciye ilgili birimin yönetim kurulu kararı ile girme hakkı verilen ve her yarıyıl sonunda, bütünleme sınavlarının bitiş tarihinden sonraki otuz gün içerisinde yapılan sınavdır. Bu sınavda alınan not ders başarı notu yerine geçer.

   Başvurular: 16-21 Şubat 2024 tarihleri arası 

  Sınav Tarihleri: 26-29 Şubat 2024 tarihleri arası “23 Şubat 2024 sınava girecek öğrencilerin ilan edilmesi 3 Ders sınavı açılacak programlar; Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu

Öğrenciler hiç almadıkları derslerden veya devamsızlık nedeniyle başarısız oldukları derslerden Üç ders sınavına giremezler.

3 ders sınavı başvuru dilekçesiTıklayınız.

NOT :

-Başvurular yüzyüze  gerçekleştirilecektir. Başvuru esnasında güncel transkript eklenmesi zorunludur.

Meslek Yüksekokulu ve Adalet Meslek Yüksekokulu Programları

Ankara Medipol Üniversitesi Ön Lisans ve Lisans Eğitim ve Öğretim Yönetmeliği” nin  Madde 27-3 (e)  bendi uyarınca üç ders sınavı: 2547 sayılı Yükseköğretim Kanununun 44 üncü maddesinin (c) fıkrasında öngörülen azami öğrenim sürelerini doldurmamış öğrencilerden; kayıtlı olduğu diploma programındaki eğitimini tamamlayan ancak bütünleme sınavları sonucunda, mezun olabilmek için en fazla üç derse kadar başarısız dersi bulunan öğrenciye ilgili birimin yönetim kurulu kararı ile girme hakkı verilen ve her yarıyıl sonunda, bütünleme sınavlarının bitiş tarihinden sonraki otuz gün içerisinde yapılan sınavdır. Bu sınavda alınan not ders başarı notu yerine geçer.

 

*Öğrenciler hiç almadıkları derslerden veya devamsızlık nedeniyle başarısız oldukları derslerden Üç ders sınavına giremezler.

 

Başvuru Tarihi: 19-21 Şubat 2024 

Başvuru Değerlendirme: 22-23 Şubat 2024 

Başvuru Sonuç İlan: 26 Şubat 2024 

Sınav Tarihi: 29 Şubat -1 Mart 2024 (Sınavlar yüz yüze yapılacaktır.)

 

*Bu Tarihler Arasında Sadece Meslek Yüksekokulu ve Adalet Meslek Yüksekokulu Programlarına Başvuru Kabul Edilecektir.

 

*Başvurular Yüz Yüze Yüksekokul Sekreterliklerine Yapılacak Olup, Başvuru Formu Eksiksiz Doldurulmalıdır.

 

3 ders sınavı başvuru dilekçesi ; Tıklayınız

PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com