2023-YKS Ek Yerleştirme Kontenjanları

AnasayfaAkademik Duyurular2023-YKS Ek Yerleştirme Kontenjanları

2023 Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) sonuçlarına göre 2023-2024 öğretim yılı için yükseköğretim programlarına ek yerleştirme işlemleri, ÖSYM tarafından yapılacaktır.

Adaylar, 2023-YKS Ek Yerleştirme tercihlerini, 12-17 Eylül 2023 tarihleri arasında T.C. Kimlik numaraları ve şifreleri ile ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden veya ÖSYM Aday İşlemleri Mobil Uygulamasından bireysel olarak kendileri yapacaklardır. Tercih işlemleri, 12 Eylül 2023 tarihinde saat 14.00’te başlayacak, 17 Eylül 2023 tarihinde saat 23.59’da sona erecektir.

Merkezî yerleştirmede bir yükseköğretim programına yerleştirilen adaylar, ek yerleştirme için başvuru yapamayacaklardır.

Üniversitemizin 2023-YKS Ek Yerleştirme kontenjanları ile ilgili detaylı bilgiye aşağıdaki butonlara tıklayarak ulaşabilirsiniz.

DETAYLI ÖDEME BİLGİSİ (Ödeme Şekli, Anlaşmalı Bankalar, Hesap/İBAN Numara Bilgileri, OTS vb.) İÇİN TIKLAYINIZ.

Kayıt işlemleri Online Yapılacaktır

1 – NAKİT VEYA KREDİ KARTI İLE TEK SEFERDE YAPILAN ÖDEMELERDE %5 İNDİRİM UYGULANACAKTIR.
1-1 Öğrenim ücretinin kredi kartı ile tek seferde ödenmesi durumunda %5 indirim uygulanır. Bu uygulama tüm kredi kartları için geçerlidir. Ön kayıt işlemleriniz tamamlandıktan sonra, Mebis otomasyon sistemi üzerinden kredi kartınız ile online olarak ödeme yapabilirsiniz.

1-2 Nakit ödeme yapmak isteyen öğrenci ve velilerimizin, aşağıdaki banka hesap bilgilerine ödeme yapmaları gerekmektedir. Üniversitemiz elden nakit tahsilat yapmamaktadır.

TÜRKİYE HALK BANKASI
ALTUNİZADE TİCARİ ŞUBE: 0896
HESAP NO: 10260949
IBAN:TR32 0001 2009 8960 0010 2609 49
ALICI ADI: ANKARA MEDİPOL ÜNİVERSİTESİ
AÇIKLAMA: ÖĞRENCİ ADI/SOYADI VE TC VATANDAŞLIK NUMARASINI YAZDIRMAYI UNUYMAYINIZ

1-3 Öğrencilerimiz, MEBİS ödeme bilgileri sayfasın da yer alan çevrimiçi ödeme sistemindeki peşin ödeme seçeneğini kullanarak internet üzerinden öğrenim ücretlerini Kredi kartı ile tek çekim %5 indirimli olarak ödeyebilirler. Öğrenim ücretinin tamamı tek çekim olarak ödenmemesi halinde kayıt işlemleri tamamlanamayacaktır. American Express özellikli ve yurt dışı kredi kartları çevrimiçi ödeme sisteminde tek çekim olarak kullanılmaktadır.

2- KREDİ KARTI TAKSİTLİ ÖDEME ( 9 TAKSİT )
Öğrenim ücretinin kredi kartı ile taksitli ödenmesi durumunda 9 taksit uygulanır. Bu işlemin yapılabilmesi için kredi kartınızda öğrenim ücretiniz kadar kullanılabilir limit olması gerekir. Ödemenizi mebis ödeme bilgileri sayfasından online olarak yapabilir yada öğrenci muhasebesi birimimizden kredi kartınız ile ödeyebilirsiniz. Çevrimiçi sistemde taksitli çekim yapılabilmesi için geçerli olan kredi kartları aşağıdaki gibidir.

– Yapı Kredi Bankası Kredi Kartları ve World özellikli kartlar
– Denizbank Kredi Kartları ve Bonus özellikli kartlar,
– Türkiye İş Bankası Kredi Kartları ve Maximum özellikli kartlar,
– Halk Bankası Kredi Kartları ve Paraf özellikli kartlar,
– Akbank Kredi Kartları ve Axess özellikli kartlar,
– QNB Finans Bank Kredi Kartları ve Advantage Özellikli kartlar,

Yukarıda sıralanan kartlar dışındaki kartlara taksitlendirme yapılamamaktadır. Öğrenim ücretinin tamamı tek çekim ya da taksitli olarak ödenmemesi halinde kayıt işlemleri tamamlanamayacaktır.

3- OKUL TAKSİT SİSTEMİ (10 TAKSİT)

Taksitli ödemeden yararlanmak isteyen öğrenci ve velilerimizin tercih ettikleri bankanın tüm şubelerinde görevlendirilen bireysel müşteri ilişkileri yetkililerine, öğrencinin ön kayıt panelinin https://mebis.ankaramedipol.edu.tr/kayitbasvurulari/osymonkayit son aşamasında yer alan OTS ödeme planı ile başvurup taksitli ödeme anlaşması yapmaları gerekmektedir. Taksitli ödeme başvurunuz banka tarafından onaylandığı takdirde ödeme bilgileriniz otomatik olarak üniversitemizin otomasyon sistemi olan MEBİS’e aktarılacaktır. Ödeme aşamasından sonra E-devlet üzerinden kayıt tamamlama işlemini yapabilirsiniz. Tercih edebileceğiniz banka duyurularına aşağıdaki linklerden ulaşabilirsiniz.

Albaraka Türk OTS bilgileri için tıklayınız. 

Yapı Kredi OTS için tıklayınız. 

Ankara Medipol Üniversitesi
İletişim Bilgileri:
Çağrı Merkezi : 444 20 10
E-posta: [email protected]

EK YERLEŞTİRME KONTENJAN VE TABAN PUANLARI İÇİN TIKLAYINIZ.

El Yerleştirme Kontenjan ve Paun Türleri için tıklayınız. 

ÜCRET VE BURS BİLGİLERİ İÇİN TIKLAYINIZ.

Lisans için tıklayınız. 

Ön Lisans için tıklayınız. 

PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com