Ankara Medipol Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi ile Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Akademisyenleri İş Birliği Yaparak Önemli Bir Multidispliner Çalışmaya İmza Attılar.

AnasayfaHaberlerAnkara Medipol Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi ile Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Akademisyenleri İş Birliği Yaparak Önemli Bir Multidispliner Çalışmaya İmza Attılar.

“Doğal afet bilinci büyük önem taşıyor”

Ankara Medipol Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi ile Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi akademisyenleri iş birliği yaparak önemli bir multidispliner çalışmaya imza attılar. İktisadi Kalkınma ve Sosyal Araştırmalar Enstitüsü’nün herkese açık bir çağrı ile oluşturulduğu ve çağrı kapsamında 1107 başvuru içerisinde ilk 100 içerisine girip desteklenen proje doğal afet sürecinde kurum içi iletişimin önemine yönelik hazırlanmıştır.

Yapılan ön araştırmada herhangi bir doğal afet durumunda öğrencilerin yapılması gerekenler konusunda yeterli ve doğru bilgiye sahip olmadıkları belirlenmiş ve projenin çıkış noktasını bu veriler oluşturmuştur. Proje ekibinde 3 akademisyen, bir doktora öğrencisi ve bir iletişim uzmanı olmak üzere toplam 5 kişi yer almaktadır.

Ankara Medipol Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü Öğretim Üyesi Dr. Zehra Batu “Afetlerin verdiği zararların boyutu, olayın gerçekleştiği toplumun hazırlık durumuna göre farklılık gösterebileceğinden, afetlere hazır bulunurluk, farkındalık ve bilgi düzeylerindeki farklılıkların afetlerin sonuçlarını etkileyebileceğini yapılan araştırmalarla biliyoruz. Türk kültürünün ruhunda yardımlaşma ve dayanışmanın olması afet zamanlarında da ortaya çıkmaktadır. Böyle zamanlarda insanların tek bir amaç etrafında birleşerek afet durumundan çıkabilmek için beraber mücadele ettiği söylenebilir” diye konuştu.

https://www.euegeajans.com/index.php/2022/07/25/egeli-iletisimciler-projeleri-ile-yuzde-10luk-dilimde/

PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com