PTT Teknoloji ile Ankara Medipol Üniversitesi Arasında İş Birliği Protokolü İmzalandı

AnasayfaHaberlerPTT Teknoloji ile Ankara Medipol Üniversitesi Arasında İş Birliği Protokolü İmzalandı

Ankara Medipol Üniversitesi ile PTT Bilgi Teknolojileri A.Ş. önemli bir iş birliğine imza attı. Yapılan iş birliği ile PTT Teknoloji ve Ankara Medipol Üniversitesi arasında Ar-Ge, İnovasyon, Üniversite Sanayi İş Birliği, Fikri ve Sınai Mülkiyet Hakları Ticarileştirme, Girişimcilik, Eğitim, Staj gibi iş birliklerinin gerçekleştirilmesi hedefleniyor.

Ankara Medipol Üniversitesi ve PTT Teknoloji arasında, üniversite-sanayi iş birliği ve iş geliştirme kapsamında yeni Ar-Ge projelerinin hazırlanması ve yürütülmesi doğrultusunda iş birliği içerisinde olmak, ülkemize katma değer sağlayacak projeler geliştirmek hedefiyle gerçekleştirilen iş birliğinin detayları Ankara Medipol Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Zeki ŞENGİL, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Nevin ŞANLIER, TTO Direktörü Öğr. Gör. Mert ÇELİKSOY ile PTT Bilgi Teknolojileri A.Ş. Genel Müdürü Dr. D. Ali TAŞKIN’ın katılımıyla düzenlenen imza töreninde duyuruldu.

PTT TEKNOLOJİ HAKKINDA

PTT Bilgi Teknolojileri A.Ş; PTT’nin posta, kargo ve bankacılık alanlarında verdiği hizmetleri teknolojinin sağladığı imkânlardan faydalanarak daha hızlı ve verimli hâle getirecek çözümler üretmek amacıyla 2 Şubat 2018’de kurulmuştur. PTT Teknoloji, PTT’nin geçmişten geleceğe uzanan hizmet tecrübesini teknolojik yenilikler ve sektörel dinamiklerle birleştirmeyi; yerli, milli ve güvenilir çözümler sağlayarak PTT’nin yanı sıra öncelikle kamu olmak üzere, özel sektöre de hizmet vermeyi hedeflemektedir.

ANKARA MEDİPOL ÜNİVERSİTESİ HAKKINDA

Ankara Medipol Üniversitesi; Türkiye Eğitim, Sağlık, Bilim ve Araştırma Vakfı tarafından 2018 yılında kurulmuş bir vakıf üniversitesidir. Diş Hekimliği Fakültesi, Eczacılık Fakültesi, Güzel Sanatlar Tasarım ve Mimarlık Fakültesi, Hukuk Fakültesi, İktisadi, İdari ve Sosyal Bilimler Fakültesi, İletişim Fakültesi, Sağlık Bilimleri Fakültesi, Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi, Siyasal Bilgiler Fakültesi, Tıp Fakültesi, Adalet Meslek Yüksekokulu, Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu, Meslek Yüksekokulu, Yabancı Diller Yüksekokulu, Sağlık Bilimleri Enstitüsü ve Sosyal Bilimler Enstitüsü olmak üzere toplam 10 fakülte, 4 yüksekokul ve 2 enstitü ile bilimsel araştırma, eğitim ve öğretim faaliyetlerine devam etmektedir.

Copyright 2018 © Ankara Medipol Üniversitesi | Bilgi Teknolojileri Daire Başkanlığı